Nowości z pokładu SailBook Cup 2019

0
1045

Ponieważ mieliśmy tym razem więcej czasu na przemyślenia dokonaliśmy gruntownego przeglądu z uwzględnieniem historycznych wniosków i lekcji.

Uznaliśmy zatem, że czas co nieco zmienić – oczywiście na lepsze! Od razu zaznaczamy, iż trasy nie skracamy ani nie dotykamy fundamentalnych elementów tworzących Sailbook’ową atmosferę.

 

Jak wiecie nasze środowisko nie dysponuje kilkudziesięcioma jednakowymi jednostkami morskimi, więc od dawna podpieramy się formułami wyrównawczymi: ORC i KWR.

Naszym zdaniem nie ma potrzeby komplikować temat przeliczników w tak charakterystycznych i jedynych w swoim rodzaju regatach. Zatem wszystkim załogom chcącym powalczyć o Puchar SailBook Cup proponujemy dobrą, prostą, polską, sprawdzoną a co najważniejsze darmową formułę wyrównawczą KWR. Kto nie zna, zapomniał albo chce sobie już zasymulować współczynnik niech zaglądnie tu: www.kwr-swiadectwa.pl

 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ wprowadzamy dodatkowe uproszczenie. Mianowicie: wyrabiacie swoje świadectwa KWR tylko dla podstawowych żagli. My nie wnikamy w ilość i wielkość żagli dodatkowych.

Jednym słowem ile uniesiesz tyle zarobisz albo i nie 😉  Upraszczamy na maksa, bo to w końcu nasze wielkie żeglarskie, 600-milowe święto na Bałtyku!

 

Załoga 

MARISTO.pl 

Komentarze