Zalew Kamieński pokazał swoje prawdziwe oblicze. Mistrzostwa Europy w Klasie Europa

0
636

 

Wiatr 6°B i słonce. W takich warunkach przyszło się zmagać wczoraj żeglarzom podczas drugiego dani Mistrzostw Europy w Klasie Europa Juniorów odbywających się w Kamieniu Pomorskim. To pierwszy dzień regat kiedy to najwięcej pracy miały zabezpieczające regaty służby Powiatowego Oddziału WOPR i Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebieszewa.

Jedna zawodniczka z Finlandii, która po wpadając do wody została silnie uderzona w głowę, została ambulansem należącym do firmy BIODAMMED, która zabezpiecza medycznie regaty, odwieziona do szpitala w Gryficach, gdzie po wykonaniu szczegółowych badać okazało się, że ma tylko silnie stłuczony nos i nie musi być poddana hospitalizacji. Mimo dużej ilości wywrotek, taki silny wiatr na imprezie rangi Mistrzostw Europy stwarza wymarzone warunki do ścigania, gdzie szybko poddawane są weryfikacji umiejętności i przygotowanie fizyczne uczestników. Najlepiej w tych warunkach pływali Kristian Praest z Dani, który zajął miejsca 1 i 5, a wśród dziewcząt Anna Munch, również z Danii, która zajęła odpowiednio 1 i 2 miejsce. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.europeclass2016.pl Dziś kolejny dzień zmagań juniorów w równie silnym wietrze.

Organizatorami regat Mistrzostw Europy w Klasie Europa Mastersów i Juniorów są Jacht Klub Kamień Pomorski i Marina Kamień Pomorski. Sponsorami i Partnerami regat są Gmina Kamień Pomorski i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim.

Tekst: Marek Świderski

Zdjęcia: Robert Hajduk

 

Komentarze