Mistrzostwa Europy w Klasie Europa – dziś zakończenie

0
357

 

W doskonałych warunkach, w słońcu, przy wietrze 16 kn, 4 sierpnia rozegrano 2 zaplanowane wyścigi Mistrzostw Europy w Klasie Europa odbywających się w Kamieniu Pomorskim. Po czterech wyścigach stawce nadal przewodzi Duńczyk Soren Johnsen, druga jest Weronika Glinkiewicz-Madej a trzeci Wojciech Bromka. 

Drugiego dnia z dwugodzinnym opóźnieniem spowodowanym brakiem wiatru, rozegrano dwa zaplanowane na ten dzień wyścigi. O ile pierwsze miejsce jest niemal przesądzone, to walka o pozostałe miejsca na podium może trwać do ostatniego wyścigu. Stawce nadal przewodzi Duńczyk Joren Johnsen, druga nadal jest Weronika Glinkiewicz-Madej. Zmian nastąpiła zaś na trzecim miejscu, z którego spadł Wojciech Bromka. Jego miejsce zajął Szwed Par Abrahamsson. Wczoraj rozpoczęły się również pomiary przed regatami juniorów.

Dziś w sąsiadującym z Mariną Kamień Pomorski amfiteatrze o godzinie 19.00 odbędzie zakończenie Mistrzostw Europy w Klasie Europa Mastersów i otwarcie Mistrzostw Europy w Klasie Europa Juniorów.

 tekst: Marek Świderski

fot. Robert Hajduk

Komentarze