XIII Puchar Prezydenta Miasta Krakowa za nami

0
808

XIII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa przeszły już do historii.

W sobotę o godz. 10.45 w pięknej, wietrznej i słonecznej pogodzie w obecności wszystkich zgłoszonych zawodników, trenerów, rodziców i gości Regaty zostały uroczyście otwarte. Chwilę potem sędziowie dali sygnał startu. Pierwszego dnia rozegrane zostały cztery wyścigi. Za to w niedzielę pogoda nas nie rozpieszczała – zawodnicy w deszczu i słabszym wietrze rozegrali dwa wyścigi.

 Regaty zgromadziły na starcie 104 łódki w 6 klasach z 12 klubów z całej Polski. Najliczniej reprezentowany był KŻ Horn Kraków, ale sporą reprezentację wystawił również Tarnobrzeg i YKP Kraków. Po raz pierwszy odwiedzili nas zawodnicy z Wrocławia.

Zawodnicy startowali w klasach: Cadet, Europa, Laser 4,7, Ok-Dinghy oraz Optimist gr. A i gr. B. W sumie rozegrano 6 wyścigów w wietrze 2 – 13 m/s. W sobotę najmłodsi zostali na brzegu, a starsi walczyli jak lwy z przeciwnikami i pogodą, czasami też z własnymi słabościami. W niedzielę słabiej wiało, za to było niemożebnie mokro. Wiatr trochę kręcił jakby chciał sprawdzać czujność żeglarzy. Kto przewidział w porę zmianę wiatru, ten zaraz uciekał do przodu i trudno go już było dojechać. Tak w ostatnim wyścigu regat w grupie B swój dzień świętował Kornel Szypulski z Hornu. Wygrał pierwszy w swoim życiu wyścig od razu w tak silnej stawce. Uciekł zaraz po starcie i potem… nie dał się dogonić. Hubert Kasiak w grupie A w Optimiście był klasą sam dla siebie – wygrał 4 spośród sześciu wyścigów.

Po raz pierwszy po długiej przerwie zmobilizowali się zawodnicy klasy Ok-Dinghy. Aż 8 jachtów tej klasy z pięciu klubów żeglowało przez oba dni.

Komisja sędziowska w licznej obsadzie pracowała perfekcyjnie wykorzystując znakomicie czas i wiatr.

Regatom towarzyszyło wiele atrakcji na brzegu – był kącik animacyjny dla dzieci, gdzie odbywały się konkursy i gdzie dzieci pod opieką pań animatorek tworzyły przeróżne ekologiczne stwory. Można było obejrzeć wystawę fotografii i prac plastycznych pokazujących zalew Bagry. Można było również skorzystać z profesjonalnego masażu wykonywanego przez słuchaczki Krakowskiej Szkoły Masażu. W niedzielę – niestety, już w rzęsistym deszczu – można było również zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. A przez cały czas zbieraliśmy również plastikowe nakrętki od butelek. Dużo się działo i nikt się nie nudził. I chociaż niedzielny deszcz dał się wszystkim mocno we znaki, to dzięki ustawionym prawie na całym klubowym placu parasolom i namiotom wszyscy mogli uczestniczyć w uroczystym zakończeniu regat. Były dyplomy i upominki dla wszystkich zawodników, były puchary dla zwycięzców w poszczególnych klasach i nagrody dla tych, którzy stanęli „na pudle”. W imieniu Prezydenta Miasta wręczał je p. Paweł Opach, wicedyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, któremu dziękujemy za pomoc i za obecność.

Na koniec wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrodę specjalną – piękny czarny rower, który trafił do reprezentanta JK Kotwicy Tarnobrzeg.

DziękujemyPanu Prezydentowi Miasta Krakowa prof. Jackowi Majchrowskiemu za objęcie Regat honorowym patronatem i za ufundowanie pucharówDziękujemy również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Zarządowi Infrastruktury Sportowej oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Dziękujemy firmom Dermed, CB Panel, Balhsen, Atmopol, Makanu, Crewsaver, Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych oraz osobom proszącym o anonimowość – za wielkie wsparcie przy organizacji Regat. Dzięki ich życzliwości udało się zgromadzić solidną pulę nagród, a wszyscy zawodnicy zostali należycie uhonorowani.

Dziękujemy za pomoc i życzliwość także wszystkim rodzicom, którzy jak zawsze wykazali się wielkim zaangażowaniem.

 

Wyniki najliczniejszej klasy – Optimist B:

 

Optmist gr. B chłopcy:

1. Rospond Marek – YC PTTK Beskid Nowy Sącz

2. Krajewski Bartłomiej KS Zatoka Puck

3. Konstanty Wojtek – KŻ Horn Kraków

4. Szypulski Kornel – KŻ Horn Kraków

5. Fajfer Filip – KŻ Horn Kraków

6. Górecki Mikołaj – KŻ Horn Kraków

9. Kania Ireneusz – KŻ Horn Kraków

10. Rogoż Jan – KŻ Horn Kraków

15. Wiche Mateusz – KŻ Horn Kraków

 

Optimist gr. B dziewczęta:

1. Stanaszek Anna – Wiaterni Nowy Targ

2. Donelly Michelle – MKS Dwójka W-wa

3. Kulka Gabrysia – KŻ Horn Kraków

4. Smagowicz Magdalena – KS Omega

5. Sadowska Maja – KŻ Horn Kraków

6. Stefańczyk Paula – KŻ Horn Kraków

7. Kania Jagoda – KŻ Horn Kraków

8. Stachura Ida – KŻ Horn Kraków

 

Optimist gr. C do lat 11 dziewczęta:

1. Materny Nikola – UKS Zalew Kielce

2. Chabowska Oliwia – UKS Zalew Kielce

3. Cielecka Gabrysia – KŻ Horn Kraków

 

Optimist gr. C do lat 11 chłopcy:

1. Starzyk Jędrek – UKS Zalew Kielce

2. Orłowski Mikołaj – KŻ Horn Kraków

3. Kreft Wiktor – KŻ Horn Kraków

4. Klasa Kacper– KŻ Horn Kraków

Próbował startować także Dawid Wróbel.

 

Optimist gr. C do lat 9 chłopcy:

1. Panaś Maciej – KŻ Horn Kraków

2. Urzędowski Kacper – Wiaterni Nowy Targ

3. Petryla Piotr – Wiaterni Nowy Targ

4. Borys Jarnot-Bałuszek – KŻ Horn Kraków

6. Byrski Szymon – KŻ Horn Kraków

7. Rogoż Maciej – KŻ Horn Kraków

8. Nowak Jaromir – KŻ Horn Kraków

10. Skowron Michał – KŻ Horn Kraków

Próbował startować także Skowron Szymon.

 

Optimist gr. C do lat 9 dziewczęta:

1. Osadcow Oliwia – KŻ Horn Kraków

2. Chabowska Pola – UKS Zalew Kielce

3. Materny Milena – UKS Zalew Kielce

4. Legutko Izabela – Wiaterni Nowy Targ

5. Oliwia Krajewska – Zatoka Puck

Próbowała startować także Roksana Sowa.

Najmłodsi w tych regatach to: Roch Sowa (2007) KŻ Horn Kraków i Tymon Wróbel (2006) KŻ Horn Kraków oraz Oliwia Krajewska (2005) Zatoka Puck i Ania Stanula (2005) KŻ Horn Kraków – również otrzymali upominki.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne – XIV Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, które zostaną rozegrane za rok. Mamy nadzieję, że będą co najmniej tak samo udane.

 

Dobra passa Hornu Kraków trwa

Wczoraj w Pucku  zakończyły się Meczowe Mistrzostwa Polski w Klasach Olimpijskich. Nasza sztandarowa załoga w klasie 470 – Piotr Ogrodnik i Paweł Choroba –  i tym razem nie dali nikomu szans, jedynie we finale przegrywając tylko jeden mecz. Po raz trzeci z rzędu medal przywieźli do Krakowa. To już kolejny w tym roku tytuł mistrzów Polski w klasie 470: flotowy, meczowy,  seniorów i jeszcze akademicki  oraz młodzieżowców we flocie. – szczegóły na stronie Hornu. 

 

Opr. JO/DM

Komentarze