Polskie żagle na igrzyskach olimpijskich – Monika Bronicka

0
618

Wspaniała okazja dla fanów klas Cadet i Europa

W najbliższy wtorek 14 maja 2013r. o swoim sportowym życiorysie opowie Monika Bronicka – pierwsza kobieta w historii polskiego żeglarstwa, która wzięła udział w dwóch igrzyskach olimpijskich – w Sydney 2000 i Atenach 2004. Podczas igrzysk żeglarka reprezentowała kraj na klasie Europa. Zanim rozpoczęła treningi w swojej koronnej konkurencji, żeglowała miedzy innymi na klasach Optimist, Cadet i Laser Radial. W klasie Cadet, podobnie jak w klasie Europa, trzykrotnie zdobywała Mistrzostwo Polski. Po zakończeniu kariery sportowej, nie zerwała kontaktu z żeglarstwem i wraz z rodziną, w wolnych chwilach docenia uroki żeglarstwa morskiego.

Na spotkaniu rozlosujemy nagrody związane z projektem „OSTAR for Dydek”. Będzie również możliwość otrzymania autografu ze zdjęciem bohaterki naszego spotkania. Uzbieranie autografów z czterech naszych spotkań upoważnia do wzięcia udziału w losowaniu profesjonalnego treningu na Laserze.

Spotkanie z cyklu „Polskie żagle na igrzyskach olimpijskich”, tradycyjnie o godzinie 17, w siedzibie POZŻ przy Al. Jana Pawła II 11 w Gdyni. Wstęp wolny. ZAPRASZAMY!

Harmonogram spotkań:

21.05.2013 – Zygfryd Perlicki – olimpijczyk w klasie Soling

28.05.2013 – Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński – olimpijczycy w klasie 49er

 

Zapraszamy do śledzenia aktualnych i nowych projektów na stronie internetowej Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego  www.pozz.org.pl oraz na profilu związku na Facebooku: https://www.facebook.com/pozzegl.

Komentarze