X Yachts Gold Cup

0
439
Ponad 100 jachtów z 12 krajów, również zza oceanu, wezmie udział w tych regatach, które składają się z mistrzostw Europy i mistrzostw świata dla różnych klas jachtów wyprodukowanych przez renomowaną stocznię X-Yachts.
obraz nr 1

Wystartuję tu na jachcie Xive w klasie X 99, w której będzie rywalizować ponad 40 załóg. Nigdy nie ścigałem się na tej relatywnie małej żaglówce, ale po pierwszych dwóch dniach czułem wszystkie mięsnie, mimo to że trzymam się tylko rumpla i staram się nie wypaść za burtę obraz nr 2

Poniedziałek i wtorek były naszymi dniami treningowymi, pracowaliśmy przede wszystkim nad kilkoma manewrami oraz nad odpowiednim ustawieniem masztu. Załoga składa się z 6 osób, poza mną wszyscy są amatorami i żeglują ze sobą już od bardzo wielu lat. Dzisiaj są oficjalne pomiary, ważenie załogi. Oprócz tego wyciągamy jacht, polerujemy część podwodną i sprawdzamy wszystkie elementy. Regaty trwają od czwartku do soboty, planowane jest rozegranie 10 wyścigów, prognoza pogoda zapowiada średnie wiatry i słońce, a więc tzw. premium sailing czeka nas. W miarę możliwości czasowych będę pisał relacje z każdego dnia mistrzostw.
pozdrawiam z Kopenhagi,
Karol
 

Komentarze