X Smocze Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

0
635

Ogromną niespodzianką, chyba dla wszystkich, skończyły się X Mistrzostwa Polski! PG Smoki Północy zdobyły aż trzy złote medale, jeden brązowy i Puchar Prezesa Polskiej Federacji Łodzi Smoczych w kategorii senior women!

W ostatni weekend w Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujście odbyły się najważniejsze zawody sezonu- Mistrzostwa Polski. Udział wzięło wiele drużyn, także PG Smoki Północy. Zawody rozplanowane były na dwa dni. Pierwszego musieliśmy pokonać dystans 500 m. Zarówno w kategorii mikst jak i open udało nam się wejść do finału już po biegu eliminacyjnym. Tak dobry początek był bardzo miłą niespodzianką i pozwalał pozytywnie myśleć o wyniku końcowym. Ale chyba nikt, łącznie z nami, nie spodziewał się, że w kategorii senior mikst zdobędziemy złoty medal. Także panowie w kategorii senior open osiągnęli rewelacyjny wynik- zdobyli brąz.

Kolejny dzień to zmagania na dystansie sprinterskim: 200 m. To chwila, w której nie ma czasu na błędy i niedopatrzenia. Jak się okazało, w tej konkurencji byliśmy najlepsi! Zarówno w kategorii senior mikst jak i senior open wywalczyliśmy złote medale! Dodatkową atrakcją były starty damskich osad. Biegi nie zaliczały się do klasyfikacji pucharowej, ale również wzbudziły wiele emocji. Nasze panie nie zawiodły i także tutaj zdobyłyśmy pierwsze miejsce.

Taki dorobek medalowy pozwolił nam wskoczyć na pozycję lidera w ogólnej klasyfikacji pucharowej w jednej i drugiej kategorii! Dla nas to niesamowity sukces, że po trzech latach trenowania jesteśmy w stanie osiągać takie wyniki. Jednocześnie to także odpowiedzialność i wyzwanie do dalszej ciężkiej pracy.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc nie zamierzamy spocząć na laurach. Będziemy dalej intensywnie pracować, drużynowo i indywidualnie, przed zbliżającymi się Klubowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się we wrześniu w Ravennie (Włochy). Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zmierzyć się z najlepszymi smoczymi klubami na świecie.

 

Więcej informacji na fanpage’u:

https://www.facebook.com/PGSmokiPolnocy?fref=ts

 

Barbara Grzmocińska

 

Komentarze