Weekend z Kolosem, czyli zaproszenie na Trzy Korony

0
613

Dla wszystkich, którym czekanie na kolejną edycję Kolosów zaczęło się już dłużyć, mamy dobrą wiadomość: w ostatni weekend czerwca będzie okazja, by odświeżyć pamięć / nadrobić zaległości (dla tych, których w Gdyni nie było) i miło spędzić dwa dni w kolosowym towarzystwie. I to gdzie! Jeszcze nas tam nie było: w przepięknie położonym schronisku PTTK „Trzy Korony” w Sromowcach Niżnych. Specjalnie na tę okazję, by spotkać się z miłośnikami Kolosów i opowiedzieć o swoich starych i nowych podróżach, z Kanady przyjeżdża w Pieniny Jerzy Adamuszek.

W 3. Letnich Spotkaniach Podróżników (pierwsze dwie edycje odbyły się w Krakowie) warto wziąć udział jednak nie tylko ze względu na obecność na imprezie specjalnego gościa (swoją drogą Adamuszek potrafi mówić wyjątkowo barwnie, a przy tym bezpretensjonalnie). W programie znalazło się miejsce także dla pięciu zarejestrowanych w Gdyni (w jakości HD) prelekcji z tegorocznych Kolosów, m.in. dla znakomicie przyjętej prezentacji Anny Baran, laureatki Nagrody Dziennikarzy. Przede wszystkim jednak w Pieniny warto przyjechać, bo będzie to świetna okazja, żeby się zintegrować, wymienić podróżniczymi doświadczeniami i po prostu pogadać. Noce w czerwcu co prawda są krótkie, ale jakoś sobie z tym poradzimy.

W niedzielę rano (rano, ale bez przesady) zapraszamy z kolei na wspólny wypad na szczyt Trzech Koron. Ci, którym się wydaje, że o Pieninach wiedzą wszystko, mogą się zdziwić, bo na wierzchołek wybieramy się z przewodnikiem.

Tyle program i nasze propozycje – resztę pozostawiamy Waszej pomysłowości. Zapraszamy!

 

3. LETNIE SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW
„Weekend z Kolosem”
29-30 czerwca 2013
Pieniny, Sromowce Niżne, Schronisko PTTK „Trzy Korony”

Gość specjalny:
Jerzy Adamuszek

29 czerwca (sobota)

17.00   Klapki Kubota State of Mind *    Michał Kitkowski, Maja Szymańczak
Relacja z dwuletniej autostopowej podróży dookoła świata przez pięć kontynentów.

17.50   Wyspiarskie życie na Sumbie i Alorze. Indonezja *    Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak
Celem podróżników było dotarcie tam, gdzie „zatrzymał się czas”, a ludzie skutecznie opierają się zglobalizowanej nowoczesności.

18.30   Północ-Południe. Rowerem *    Michał Sałaban
30 400 km w 19 miesięcy z Knivskjelodden w Norwegii, najdalej na północ wysuniętego miejsca w Europie, do którego da się dotrzeć drogą lądową, aż na Przylądek Igielny.

19.00    Wyrachowane szaleństwo, czyli pasja rekordzisty     Jerzy Adamuszek – gość specjalny
Podróżnik, odkrywca, geograf i autor książek, którego osiągnięcia zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. W „Trzech Koronach” opowie o swojej pasji i fascynacji światem, która pcha go do podejmowania kolejnych wyzwań. Jurek przybędzie na pienińskie spotkania aż z Kanady.

21.10   Projekt „4 żywioły”: Ziemia Baffina *    Marcin Tomaszewski
Działając bez jakiegokolwiek wsparcia, w ciągu dwudziestu czterech dni, Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz wspięli się na pionową, ponad kilometrową ścianę północną, śpiąc w zawieszonych na niej namiotach.

21.50   Mój pierwszy śnieg tego lata *      Anna Baran
22-latka w ciągu trzech miesięcy wakacji pokonała na rowerze ponad 5 tys. km (plus ok. 3 tys. km autostopem) i dotarła na samą północ Norwegii, by następnie wrócić do Polski przez republiki bałtyckie.

* Pokazy zarejestrowane na Kolosach w Gdyni. Jakość HD.


30 czerwca (niedziela)

10.00 „Ucieczka na szczyt” – zdobywanie Trzech Koron z przewodnikiem

Organizatorzy: Kolosy.pl i Schronisko PTTK „Trzy Korony”

Miejsce:
Schronisko PTTK „Trzy Korony”, ul. Sobczańska 91, 34-443 Sromowce Niżne 
Rezerwacja miejsc, noclegi:
Tel: (+48) 18 26 29 823 
(+48) 609 668 528 
email: trzykorony@trzykorony.pl

Sprawy programowe:
(+48) 503 47 89 40
http://kolosy.pl
 

Komentarze