Kolosy za rok 2016 – Zgłoszenia do 22 stycznia

0
634

 

10-12 marca 2017 w Gdyni, jak co roku, odbędzie się największa podróżnicza impreza w Europie. Kto chce wziąć udział w XIX Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników Żeglarzy i Alpinistów w roli prelegenta, ma czas na zgłoszenie swojej wyprawy do 22 stycznia. Na najlepszych czekają Kolosy – statuetki za podróżnicze dokonania roku 2016.

 

 

Kolosy to nazwa pierwszych polskich nagród za osiągnięcia eksploracyjne. Kapituła nagrody (Piotr Chmieliński, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Leszek Cichy, Andrzej Ciszewski, Maciej Kuczyński, Janusz Janowski i Krzysztof Wielicki) przyzna je w marcu 2017 roku już po raz osiemnasty. Kamienne statuetki, przedstawiające miniatury słynnych posągów z Wyspy Wielkanocnej, trafią w ręce zwycięzców w pięciu równorzędnych kategoriach: Alpinizm, Eksploracja jaskiń, Podróże, Żeglarstwo i Wyczyn roku. Nieco wcześniej poznamy nazwisko tegorocznego Super Kolosa, laureata honorowej nagrody za całokształt dokonań eksploracyjnych.

 

OSPŻiA – Kolosy od lat przyciągają ogromną publiczność. Przez imprezę przewija się co roku ponad dwadzieścia tysięcy osób. W ciągu trzech dni mogą oglądać zdjęcia i filmy oraz wysłuchać relacji z najciekawszych przedsięwzięć eksploracyjnych i globtroterskich minionych dwunastu miesięcy.

 

Do dyspozycji uczestników będzie (tradycyjnie) hala Gdynia Arena z dużą salą na 4000 miejsc, która na czas Kolosów stanie się największą salą kinową w Polsce, oraz z mniejszą (120 miejsc) salą seminaryjną (gdzie odbędą się warsztaty i spotkania z autorami książek). Organizatorzy zapraszają też do nieodległego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego – w sali konferencyjnej (300 miejsc) zagości Fotoplastykon (prezentacje wypraw niekandydujących do nagród), a w trzech innych (422 miejsca) salach będzie można śledzić bezpośrednią transmisję z tego, co aktualnie dzieje się w dużej sali w hali Gdynia Arena. Ponadto – jak przed rokiem – przed halą stanie telebim, na którym oczekujący na wejście również zobaczą przekaz „na żywo” ze środka.

 

Wstęp na wszystkie pokazy, warsztaty i wydarzenia odbywające się w ramach XIX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów jest bezpłatny (nie ma możliwości rezerwowania miejsc).

 

Osoby, który chcą wziąć udział w Kolosach w roli prelegentów i przybliżyć szerokiej publiczności swoje dokonania lub opowiedzieć o swojej niezwykłej podróży, mogą wysłać zgłoszenie za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie Kolosy.pl (http://www.kolosy.pl/xix-ospzia-kolosy-za-rok-2016-zasady-udzialu). Organizatorzy czekają również na kandydatów do Nagrody im. Andrzeja Zawady (grant w wysokości 15 tys. zł na realizację wyprawy dla osób poniżej 35 roku życia), Nagrody Wiecznie Młodzi (nowość! pierwsza edycja konkursu dla podróżników, którzy ukończyli 65 lat) oraz na prace konkursowe na wystawę fotograficzną FotoGlob.

 

Zgłoszenia do Nagrody Kolosy (za rok) 2016 oraz do Fotoplastykonu można przesyłać do 22 stycznia 2017, do Nagrody im. Andrzeja Zawady i Nagrody Wiecznie Młodzi do 23 stycznia 2017, a zdjęcia na konkurs FotoGlob do 31 stycznia 2017 roku.

 

Szczegółowy program imprezy zostanie ogłoszony w połowie lutego.

 

Więcej informacji na www.kolosy.pl 

 

Komentarze