Webasto na Targach METS 2016

0
753

 

 

Warszawa – 15 listopada 2016 – Podczas międzynarodowych Targów METS 2016, Webasto zaprezentuje nową generację systemów klimatyzacji serii BlueCool
A do jachtów i łodzi oraz najnowszy model dachu przesuwnego Webasto BlueSky.

 

Marine Equipment Trade Show to jedne z największych na świecie targów prezentujących najnowsze technologie oraz wyposażenie do jachtów i łodzi. Targi METS 2016 odbędą się
w dniach 15 – 17 listopada w Amsterdamie. Wśród tegorocznych wystawców znalazło się również Webasto, które swoje rozwiązania zaprezentuje specjalistom i przedsiębiorcom branży jachtowejz całego świata. 

 

 

Przegląd nowości Webasto

Zestawienie nowości Webasto otwiera BlueCool A – niezależna jednostka chłodnicza zaprojektowana do łodzi i jachtów o niewielkiej powierzchni i ograniczonym zasilaniu. Wyróżnia się modułowymi, kompaktowymi wymiarami, wysoką niezawodnością oraz funkcjonalnym, elektronicznym panelem obsługowym Blue MyTouch, pozwalającym na zarządzanie różnymi poziomami pracy urządzenia. Elektroniczny, intuicyjny panel obsługowy z kolorowym ekranem dotykowym i wieloma funkcjami do wyboru umożliwia dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Do wyboru zarządzającego są trzy zróżnicowane cyfrowe projekty graficzne, które można wzbogacić o własne logo lub fotografię, wyświetlane w trybie czuwania. Ponadto BlueCool MyTouch wzbogacono o czasomierz oraz funkcje powiadomienia o błędach wraz z ich szczegółowym opisem.

Moce chłodnicze serii BlueCool A dochodzą do 36.000 BTU/h. Urządzenia charakteryzują się wyższą wydajnością w porównaniu ze standardowymi modelami, przy jednoczesnym zachowaniu niższego poziomu hałasu. Dzięki rozmieszczeniu wylotów ciepłego powietrza
w różnych miejscach łodzi lub jachtu, BlueCool A pozwala na ogrzewanie lub chłodzenie wybranych pomieszczeń jednocześnie. W każdej kajucie można zamontować jeden lub więcej wymienników powietrza w zależności od wielkości pomieszczenia i mocy agregatu. Ponadto wymienniki można rozbudować o elektryczny moduł grzewczy 230V .

Oferowane przez Webasto modele w gamie: A-Series Compact, Slimline oraz Low Profile  
są kompaktowych rozmiarów, co pozwala na ich instalację bez względu na rozmiar jednostki pływającej. Systemy klimatyzacji BlueCool A są wyposażone także w czujnik „Plug & Play” (błyskawiczne podłączenie i gotowość do pracy), dzięki czemu pozwalają na niższe zużycie energii podczas jego uruchomienia. Ponadto Seria A oraz pozostałe systemy BlueCool współpracują z programem diagnostycznym BlueCool Expert Tool, który umożliwia łatwy rozruch, diagnostykę i konfigurację ustawień systemu.

Kolejną nowością, którą Webasto pokaże podczas Targów, jest najnowszy model elektrycznego, wyjątkowo szczelnego dachu przesuwnego – Webasto BlueSky – do łodzi
i jachtów. Dach Webasto zapewnia doskonały dostęp świeżego powietrza i światła słonecznego pod pokład, a dzięki wprowadzeniu elektronicznego panelu obsługowego, pozwala na dowolne regulowanie pozycji otwierania i zamykania.

Targi METS 2016, przegląd trendów w branży jachtów i łodzi, są dla Webasto okazją
do szerokiej prezentacji wszystkich oferowanych innowacyjnych systemów i rozwiązań, które podnoszą komfort i wygodę na pokładach różnych jednostek pływających.

 

Komentarze