Volvo Ocean Race 2017-2018: Za 9 miesięcy Alicante otworzy się na świat

0
522

 

Koniecznie zaznaczcie ten dzień w swoich kalendarzach  – 11 października 2017 r. w Alicante zostanie otwarte miasteczko wyścigu Volvo Ocean Race. Podobnie jak w poprzedniej edycji, pierwszym oficjalnym wydarzeniem tegorocznego VOR będzie wyścig w porcie Alicante, który będzie miał miejsce w sobotę, 14 października. Osiem dni później, tj. 22 października, rozpocznie się pierwszy etap VOR –  z Alicante do Lizbony.

 

To oznacza, że miasteczko wyścigu będzie otwarte przez 12 dni, od 11 do 22 października.

 

Harmonogram atrakcji, jakimi zostaną uraczeni odwiedzający, będzie niebawem ogłoszony, ale z pewnością nie zabraknie  imprez powiązanych stricte z tym najdłuższym i najtrudniejszym  na świecie wydarzeniem.

 

W miasteczku będą znajdowały się m.in. innowacyjne bazy dla zespołów, gdzie publiczność będzie mogła wchodzić z nimi w interakcje, jak również stocznia, gdzie wszelkie naprawy będą dokonywane na oczach zgromadzonych tłumów.

 

W tej edycji VOR żeglarze będą musieli pokonać ponad 45 000 mil morskich dookoła świata i pokonać trzykrotnie dłuższe trasy podczas żeglowania po Oceanie Południowym – w porównaniu do poprzednich edycji.

 

Na trasie, poza Alicante i Lizobną, znajdują się takie miasta, jak: Kapsztad, Hong Kong, Guangzhou, Auckland, Itajaí, Newport, Cardiff, Goteborg i Haga, w której będzie miał miejsce wielki finał.

 

Nadchodzący wyścig będzie czwartym, który rozpocznie się z Alicante i już potwierdzono informację, że w kolejnych dwóch edycjach również tam będzie rozpoczynać się VOR.

 

 

 

Źródło: www.volvooceanrace.com

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Komentarze