Vendée Globe pierwsza prezentacja

0
599

Już teraz wszystko wskazuje, ze ósma edycja regat Vendée Globe będzie wyjątkowa. Impreza ta potwierdzi swoją pozycję lidera wśród oceanicznych regat i dużego wydarzenia sportowego.

3 lutego w Paryżu odbyła się prezentacja nowej edycji Vendée Globe oraz uczestników płynących w regatach 2016-2017. Na 9 miesięcy przed startem zarejestrowanych zostało 27 skipperów. Ponadto przyjęto 4 zgłoszenia – jedno w ostatniej minucie i 3 na listę rezerwową. Na liście znaleźli się przedstawiciele 9 krajów: (Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, USA, Nowa Zelandia, Szwajcaria, Węgry i Holandia).

U stóp Wierzy Eiffla stanie baza Vendée Globe w którym odbywać się będzie wiele okołoregatowych wydarzeń. Będzie to też centrum medialne imprezy. Ponieważ organizatorzy chcą przyciągnąć jak największą ilość odwiedzających powstanie tu też duża strefa publiczna z barem i restauracją. Zapowiada się również, że ósma edycja bedzie zaskakująca pod wzgledem możliwości obserwowania regat. Przez całą dobę kibice będą mogli obserwowac co dzieje się w wyścigi za pośrednictwem strony internetowej, mobilnej aplikacji oraz telewizjo internetowej. Wydawany będzie też cotygodniowego magazynu z informacjami.

Komentarze