Velux 5 Oceans: nagrody za najbardziej ekologiczną żeglugę

0
730

Dlatego właśnie organizatorzy zdecydowali się nagradzać zawodników, którzy podzielają chęć działania na rzecz ekologii. Ważną częścią regat VELUX 5 OCEANS jest idea WSPÓŁZAWODNICTWA Z ŻYWIOŁAMI, która oznacza m.in. ekologiczne życie na jachcie, a przez to edukację i inspirację do zmiany stylu życia także na lądzie.

Początkowo, wynosząca 10 000 € nagroda pieniężna miała być podzielona dla uhonorowania tych, którzy stosują energię odnawialną na pokładzie jachtów Eco 60. Organizatorzy zdecydowali jednak, że nagroda zostanie przyznana za to, jak zawodnicy z pokładów swoich jachtów opowiadają o życiu na morzu w kontekście tematów przewodnich określonych w następujący sposób dla każdego etapu:

–          Etap 2: woda;

–          Etap 3: żywność;

–          Etap 4: energia;

–          Etap 5: środowisko naturalne.

Tak samo jak zawodnicy, również organizatorzy regat VELUX 5 OCEANS będą podkreślać powyższe kwestie w cotygodniowych informacjach. Wspólnie ze sponsorem głównym firmą VELUX oraz partnerami wyścigu, Maersk Line i Sailors for the Sea będą starali się wnieść własny wkład w praktykę działań ekologicznych oraz ich popularyzację.

Zrównoważony rozwój jest bardzo ważną częścią naszych planów biznesowych – powiedziała Anne-Marie Hasselbalch, dyrektor projektu VELUX 5 OCEANS. Jako sponsor główny wydarzenia, bardzo wspieramy również ten aspekt regat. W ramach grupy VELUX projektujemy budynki neutralne ze względu na zużycie dwutlenku węgla, energooszczędne i posiadające zdrowy mikroklimat.

Zapraszamy na www.velux5oceans.com

Dołącz do nas na  twitter.com/velux5oceans

Dołącz do nas na www.facebook.com/Velux5Oceans

Oglądaj nas na Youtube www.youtube.com/velux5oceans2010

 

Regaty VELUX 5 OCEANS – The Ultimate Solo Challenge

Regaty VELUX 5 OCEANS są największym indywidualnym wyzwaniem w żeglarstwie. Już ponad 500 osób znalazło się w przestrzeni kosmicznej, a wciąż mniej niż 180 samotnie opłynęło świat. VELUX 5 OCEANS to cykl pięciu odcinków wymagających wyjątkowej odporności na stres, składających się na maraton dookoła kuli ziemskiej o długości 30 tysięcy mil morskich. Regaty, organizowane co cztery lata od 1982 r., były początkiem kariery dla kilku najlepszych żeglarzy świata. VELUX 5 OCEANS to nie tylko najdłuższy, ale również najstarszy rejs dookoła świata. VELUX 5 OCEANS wyznacza nowe trendy w zawodach regatowych wprowadzając w tym roku klasę Eco 60, która jest symbolem oszczędności , dostępności i szacunku dla środowiska.

www.velux5oceans.com

 

VELUX

Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a jej produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S.

Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od 1990 roku. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 roku, a kolejna powstała w 2003 roku w Namysłowie. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności porodukcji z zasadami ekologii, jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie VELUX w Polsce systematycznie rośnie, obecnie w fabrykach i spółce handlowej pracuje ponad 1 300 osób.

www.velux.com

www.velux.pl

 

Clipper Ventures

W tym roku mija 41 lat od kiedy Sir Robin Knox Johnston po raz pierwszy samotnie opłynął świat. Obecnie jako prezes Clipper Ventures jest jednym z największych promotorów regat dookoła świata. Firma Clipper Ventures, założona w 1995 r. zajmuje się przygotowaniem i promocją największych wydarzeń żeglarskich, które przyciągają wielu uczestników, generują znaczące przychody, zainteresowanie mediów i sponsorów. Knox-Johnston zakładając Clipper Venture kierował się zasadą, że żeglarstwo powinno być dostępne dla wszystkich, dlatego zainicjował regaty Clipper Round the World Race, które do tej pory ukończyło 2 tysiące osób.

www.clipper-ventures.com

{ highslide type="img" url="demo/gallery/gl-22.jpg" width=200 captionText='Sample image' pre=true}

Komentarze