Uroczystość Jubileuszu 10-cio lecia Klubu Kapitanów Jachtowych

0
621

Gościem naszej uroczystości był Kapitan Mesy Kaprów Polskich Bractwa Wybrzeża Jerzy Paleolog, notabene nasz Kolega Klubowy, który wręczył na ręce Prezesa M. Lewickiego inkrustowane w drewnie logo  Bractwa Wybrzeża. Jubileusz uświetnił także swą obecnością   Kapitan Anatol Magdziak, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Państwowych Szkół Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie, przekazując życzenia bratniemu Stowarzyszeniu..

Część druga uroczystości, to bankiet, który rozpoczęliśmy tradycyjną lampką szampana, a zakończyliśmy degustacją jubileuszowego trzykilogramowego tortu czekoladowego, z odpowiednim napisem i aplikacjami. Podczas bankietu był czas na podzielenie się opowieściami z rejsów bliższych i dalszych, oraz na rozmowy o naszych jachtach, jako że Klubu Kapitanów rośnie w armatorów dzielnych, morskich łódek.

Tak uczciliśmy nasz Jubileusz, obecnie wracamy do comiesięcznych spotkań w Akademii Morskiej, w każdy drugi poniedziałek miesiąca. Klub liczy obecnie już 49 członków i stale dołączają nowi. Jest to zacne grono doświadczonych, często zaprzyjaźnionych, przeważnie szczecińskich Kapitanów, których kursy na morzu niejednokrotnie się przecinały, a często prowadziły do tych samych portów.  Uważamy za swój obowiązek udział w konsolidacji środowiska żeglarskiego i w propagowaniu żeglarstwa, w jak najlepszym pojęciu tego słowa.

Urszula Teodorczyk
Wice-ce Prezes KKJ

Komentarze