TRZY RAZY STELMARCZYK !

0
630
 
Jaki jest „Qń” wszyscy widzą, bo wszyscy znają i doceniają wyniki wieloletniej gigantycznej pracy Piotra Stelmarczyka. To nie sztuka raz błysnąć. Prawdziwym dziełem jest pchać ten wóz wyzej, wyżej i jeszcze wyżej, a gdy już jest tak wysoko jak w tej chwili – taką oto pioseneczkę zanucić – „jak to miło pokołysać się na bałtyckiej fali„. Ale teraz nieco powazniej
– mam nadzieję, że docenić wysiłki Piotra i jego Teamu, że stawicie się na akwenachstartowych tłumnie. I mam też nadzieję, ze zdobywcy pucharów i innych trofeów będą je odbierali stosownie do okoliczności ubrani.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
——————————————————–
Potrójne zaproszenie od Piotra Stelmarczyka
W roku 2012 do organizowanych od roku 2001 Regat Unity Line dołączyłem kolejny mój pomysł Regaty Stepnica. A w roku 2013 realizując pomysł Zbigniewa Jagniątkowskiego – Wiceprezesa Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, opracowałem szczegółowo projekt kolejnych regat i organizuję, wspólnie ze Zbyszkiem, Bakista Cup –Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Mam tym samym potrójne zaproszenie dla żeglarzy:
– po pierwsze Bakista Cup – Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim w terminie 30.06 – 06.07.2013 r. na trasie Swinoujscie – Kołobrzeg – Darłowo – Dziwnów – Świnoujście. Nowa impreza, uważam że w dobrym terminie, początek wakacji, plaże pełne plażowiczów chętnie oglądających co się na morzu dzieje, krótkie noce, długie dni, nowe mariny w zachodniopolskim czekające na żeglarzy. Mamy już pierwsze zgłoszenie do regat – nasz znakomity żeglarz samotny Edward Zając z Ustki tym razem popłynie z załogą na swoim nowym jachcie „Holly II”.
– po drugie – II Regaty Stepnica w dniu 13.07.2013 r. Regaty w ubiegłym roku zgromadziły 20 jachtów w kilku grupach, nawet ulewa nie przeszkodziła w znakomitej zabawie w ramach Dni Stepnicy. W roku bieżącym chcemy dołączyć grupy jachtów mieczowych – Omega, Laser i Optymist.
– po trzecie – XIII Regaty Unity Line w dniach 14-17.08.2013 r. organizowane przez Klub Żeglarzy Samotników w ramach projektu Polsko – Niemieckie Regaty Bałtyckie 2013 dofinansowywane z programu współpracy transgranicznej Interreg IV a. Od tego roku do naszych regat dołączają żeglarze niemieccy uczestniczący w regatach Vulcain Langschlag.
Prezes Zarządu Mariny Kroeslin i jednocześnie organizator regat Vulcain Langschlag Falk Morgenstern podczas postoju w Jego Marinie żeglarzy XII Regat Unity Line zaproponował połączenie obydwu imprez. Negocjacje trwały kilka miesięcy i teraz mamy wspólne XIII Regaty Unity Line. Do regat zgłosiło się już 28 jachtów – 25 niemieckich, 2 polskie i 1 duński.
Mamy też specjalną nagrodę XII Regat Unity Line – 155-letnia szwajcarska firma zegarmistrzowska Vulcain ufunduje specjalną nagrodę we własnej klasyfikacji (Vulcain-Race) dla absolutnie najszybszego jachtu XIII Regat Unity Line po 3 wyścigach (sumarycznie wg. mierzonego czasu) w postaci bardzo wartościowego zegarka firmy Vulcain (wartość ponad.3500,00 EU). 
Wszystkie te trzy imprezy organizowane są przez zespół który powstał w trakcie Regat Unity Line: armator i kapitan dużych jachtów motorowych „Morski Patrol”, „Geograf” i „Kapitan Cook” Zbigniew Grześkowiak, sędziowie regatowi Tomasz i Elżbieta Paterkowscy, fotograficy Marek Wilczek, Jacek Bonecki i Tomasz Turczyński, autor i organizator regat Piotr Stelmarczyk. Okresowo, w poszczególnych regatach dołącza cały szereg kolejnych organizatorów i partnerów regat: Dział Marketingu Unity Line Sp. z o.o, Gmina Stepnica, Miasta i Porty Świnoujście, Kołobrzeg, Darłowo i Dziwnów, Policja Świnoujście, Stowarzyszenie Euro Jachtklub „Pogoń” Szczecin, sędziowie Marta Bielinowicz i Marek Słaby, Jacht Klub AZS w Szczecinie, Yachtclub Ueckermunde, około 40 klubów żeglarskich Polski, Niemiec i Danii. 
We wszystkich tych imprezach jachty dzielimy na wiele grup, mamy grupy z pomiarem KWR i ORC, bez pomiarów, żeglarzy samotnych, oldtimery oraz żaglowce i jachty towarzyszące.
W Regatach Unity Line oraz Bakista Cup – Regatach po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim uczestniczyć będzie statek szkolno – badawczy Akademii Morskiej w Szczecinie „Nawigator XXI” dowodzony przez kpt.ż.w. Jarosława Łopytę. To nasz statek zabezpieczenia ratowniczego oraz baza dziennikarzy i fotografów. W Regatach Unity Line będzie także, podobnie jak w roku 2012, szybki ponton morski firmy ubezpieczeniowej Pantaenius z kpt. Michałem Korneszczukiem, organizatorem regat Nord Cup.
Wszelkie informacje, zawiadomienia i zgłoszenia są na stronie www.regatyunityline.strefa.pl  
Zapraszam do zgłoszeń. Przy tak dużych imprezach wstępne zgłoszenia są bardzo ważne dla organizatorów, gdyż np. kwestia czy szykować poczęstunek i pamiątki dla 300 czy 400 żeglarzy skutkuje konkretnymi kosztami. Dlatego też bardzo proszę  o zgłoszenia, mogą być bez pełnego składu załóg, wpisowe można wpłacać w dowolnym momencie przed regatami na konta lub w dniu rozpoczęcia regat.  
Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk tel 887166316
Załączam zdjęcia Jacka Boneckiego z XII Regat Unity Line
 
Za zgodą: www.kulinski.navsim.pl

Komentarze