Thomas Coville staje się nowym rekordzistą świata, żeglując dookoła świata w czasie 49 dni, 3 godzin, 7 minut i 38 sekund

0
692

 

W niedzielę – 6 listopada 2016 roku – Thomas Coville rozpoczął swoje piąte podejście do rekordu świata, żeglując samotnie dookoła globu, bez przerwy i bez niczyjej pomocy. Rankiem, przed wypłynięciem, Thomas Coville z całą deteminacją wierzył, że tym razem uda mu się pobić rekord. Po czterech poprzednich próbach był pewny, że jego doświadczenie i wytrwałość będą sprzyjały w stawieniu czoła temu wyzwaniu. Przed rozpoczeciem żeglugi, światowej klasy żeglarz był pozytywnie nastawiony do całej wyprawy, ponieważ w pierwszej jej cześci prognozy pogody były optymalne dla takich wyzwań.

 

 

Thomas nie jest nowicjuszem w biciu rekordów, w 2008 roku pobił rekord w przemierzaniu samotnie północnego Atlantyku, a w 2016 – kolejny, będąc jedynym żeglarzem, który przepłynął ponad 700 mil w mniej niż 24 godziny.

 

Helly Hansen, jako profesjonalny producent odzieży żeglarskiej, jest dumny, że towarzyszyło Thomasowi podczas tych wszystkich wypraw i zapewniło jego bezpieczny powrót na ląd, aby móc po raz kolejny pogratulować mu jego zwycięstwa.

 

Początek wyprawy : 6 listopada 2016 o 14 :49

Koniec wyprawy : 25 grudnia 2016 o 17 :57

 

Gratulacje Thomas ! Oficjalnie jesteś najszybszym człowiekiem na świecie ! #FeelAlive

 

 

O Helly Hansen 

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

 Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w odzieży technicznej.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej jak i profesjonalnej odzieży narciarskiej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 50 tysięcy profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież sportowa, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com.

Komentarze