TeamBAKISTA kończy Świnoujście Match Race na 5 miejscu!

0
405

 

W dniach 14-16.08.2015 r. na wodach Świny w samym sercu Świnoujścia odbyły się zaliczane do Pucharu Świata ISAF (Grade 2) regaty Świnoujście Match Race, organizowane przez Polish Match Tour.

Na starcie stanęło 10 meczowych załóg z Polski, Finlandii, Francji, Szwajcarii, Thajlandii i Nowej Zelandii.

Rundę eliminacyjną wygrali Nowozelandczycy dowodzeni przez R. Corbetta (10 miejsce w światowym rankingu ISAF) i bezpośrednio awansowali do półfinałów.
Znakomite 2 miejsce zajęła polska załoga Ł. Wosińskiego, natomiast 3 i 4 zostały rozdzielone przez Finów – A.Luthę (rank. 24) oraz O.P.Ljuminarviego (rank. 19).
Dobre 5 miejsce (i to pomimo jednego ujemnego punktu za groźną kolizję z załogą Francuską) zajął szczeciński TeamBAKISTA dowodzony przez P.Zbroję (rank. 45), wygrywając na tym etapie rywalizacji m.in. z załogą M.Stańczyka (rank. 43) oraz utalentowanym N.Mettraux ze
Szwajcarii. Drobne błędy w prowadzonych wyścigach z Ł.Wosińskim i A.Luthą niestety uniemożliwiły zajęcie wyższego miejsca w klasyfikacji.

W niedzielny poranek przystąpiono do rozegrania pojedynków ćwierćfinałowych (Wosiński-Mettraux, Lutha-Zbroja, Ljuminarvi-Stańczyk). Niestety nie udało się ich dokończyć. Podjęto decyzję o pominięciu tego etapu regat i rozpoczęto półfinały, w których R.Corbett wygrał z Ł.Wosińskim 2:0, a Ljuminarvi w takim samym stosunku odprawił A.Luhtę. Finał to popis załogi nowozelandzkiej,
która z wynikiem 3:0 wygrała całe regaty. Trzecie miejsce dla Ł. Wosińskiego, który wygrał z A.Luhtą 2:1.

Szczecinianie tym razem musieli zadowolić się 5 miejscem, które – co trzeba jednak przyznać – jest najwyższym miejscem TeamuBAKISTA w międzynarodowych regatach tej rangi (Grade 2).

TeamBAKISTA startował w następującym składzie:
1) Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,
2) Marcin Zubrzycki – dziobowy,
3) Krzysztof Żełudziewicz – trymer grota,
4) Patryk Zbroja – sternik

Dziękujemy za Wasze wsparcie, zwłaszcza tych najdzielniejszych
kibiców, którzy pomimo zmiennej pogody byli z nami na trybunach
świnoujskiego akwenu!

Kolejne regaty już wkrótce, we wrześniu wybieramy się do Zurichu
powalczyć m.in. z załogą E. Monnina (3 miejsce w światowym rankingu
ISAF).

Komentarze