Tax free w salonie Henri Lloyda w gdyńskim CH Klif

0
586

Tu gościom zakupy się opłacą!

Obcokrajowcy kupujący w salonie firmowym Henri Lloyd w Gdyni, będą mogli skorzystać z tax free, czyli zwrotu podatku dla podróżnych.

O zwrot podatku za zakupione towary w salonie HL w gdyńskim CH Klif będzie mogła starać się osoba nie posiadająca stałego miejsca zamieszkania na terenie wspólnoty UE, czyli będzie tzw. podróżnym.

– Towary, za które ma być przyznany zwrot podatku, muszą opuścić teren UE w bagażu osobistym podróżnego w stanie nienaruszonym, w terminie do trzech miesięcy po miesiącu zakupu – podróżny musi mieć odpowiednią dokumentację, aby poświadczyć dotrzymanie terminów: imienny dokument otrzymany od sprzedającego wraz z numerowanym stemplem  urzędu celnego na nim – czytamy na stronie www.podatnik.info.

Teraz, kiedy nasz salon dołączył do tax free, mamy nadzieję, że stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców spoza Unii Europejskiej.

Więcej informacji na temat zasad  otrzymywania zwrotu podatku za zakupionetowary można uzyskać w sklepie oraz przeczytać w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Komentarze