Szkolenie mierniczych do pomiaru jachtów w formule ORC Club

0
609

Zapraszam chętnych do zgłaszania się na szkolenie z zakresu wykonywania pomiarów jachtów startujących w formule ORC.

 

Zostaną przeprowadzone szkolenia dla mierniczych w zakresie pomiarów do ORC Club:

– w Trójmieście 14 marca (sobota) od godz. 9.00 do 13.00 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Al. Jana Pawła II 11, 81-345 Gdynia – prowadzący Jarek Górski (zgłoszenia na biuro@ims.strefa.pl) ,

– w Szczecinie 28 marca (sobota) – w Tawernie na ul. Przestrzennej 9, prowadzący Wojtek Denderski, godzina jeszcze nie ustalona(zgłoszenia na w.denderski@ims.strefa.pl ).

– w Elblągu – Jachtklub Elbląg, ul. ul. Radomska 29, 82-300 Elbląg, prowadzący Jarek Górski, koniec marca, godzina jeszcze nie ustalona (zgłoszenia na biuro@ims.strefa.pl ).

 

Celem szkolenia jest przygotowanie osób do przeprowadzenia pomiarów na jachtach w celu wydania lub uaktualnia świadectwa ORC Club.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Pomiary wykonywane są indywidualnie na zlecenie armatora lub w trakcie regat w trakcie których mierniczy pełni rolę inspektora sprzętu.

 

Ze względu ewentualny konflikt interesów, na szkolenie szczególnie zapraszam osoby nie startujące w regatach jachtów morskich ORC. 

Po szkoleniu, osoby które będą zainteresowane odpłatnym wykonywaniem pomiarów, zostaną wpisane na polskiej stronie formule przelicznikowej ORC i pomiarom IMS, jako osoby polecane do przeprowadzania pomiarów. 

 

Plan szkolenia dla mierniczych:

– cel Szkolenia – podniesienie poziomu prowadzenia regat przelicznikowych typu KWR i ORC/przypomnienie świadectwa ORC i przeliczników,

– struktura organizacji ORC i zakres biura ORC/IMS w Polsce + strona internetowa orc.org.pl i dostępne na niej Informacje (przepisy, plik rms, Sailor Service, edytor IMS),

– omówienie pełnej procedury pomiarów systemu IMS i przegląd przepisów związanych z pomiarami ORC (ERS, PZŻR, OSR, Instrukcja dla inspektorów, przepisy IMS i ORC)

– omówienie pełnej procedury pomiarów systemu IMS

– omówienie świadectwa ORC (typy świadectw, różnice pomiędzy ORC Club a ORC Int., przedstawienie danych pomiarowych na świadectwach)

– pomiary sprawdzające dla jachtów KWR które otrzymają w 2015 roku świadectwo ORC Club

– obsługa edytora IMS dla mierniczych

– praktyczny pomiar na jachcie

– cennik za usługi pomiarowe

– omówienie protestu technicznego

 

Z poważaniem,

Jarek Górski

——————————————–

Biuro Pomiarowe IMS/ORC przy PZŻ

www.ims.strefa.pl

Komentarze