Szczecin musi oddać dotację za Centrum Żeglarskie

0
442

Szczecin musi oddać urzędowi marszałkowskiemu 7 mln złotych. To część unijnego dofinansowania, jakie miasto dostało na budowę Centrum Żeglarskiego w szczecińskim Dąbiu – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Z zakończonej kilka dni temu kontroli wynika, że unijne środki były wydawane bez nadzoru, nieoszczędnie i z naruszeniem ustawy o finansach publicznych.

Pierwotnie Centrum Żeglarskie miało być gotowe ponad dwa lata temu. Jednak na początku 2011 roku główny wykonawca – firma Unipol zeszła z placu budowy.

Późniejszy audyt w magistracie wykazał, że przy realizacji inwestycji było wiele nieprawidłowości. Spółka m.in. sztucznie zawyżała koszty niektórych prac.

Według urzędu marszałkowskiego, Szczecin nie sprawował należytego nadzoru nad budową: wybrał najtańszą ofertę – o 35 proc. niższą od wyliczeń inwestora, co już powinno budzić wątpliwości na początku, przy wyborze wykonawcy.

Czy Szczecin odda 7 milionów złotych? Magistrat tłumaczy, że najpierw musi zapoznać się z wynikami kontroli urzędu marszałkowskiego.

 

Źródło: radioszczecin.pl 

Za zgodą: http://morzaioceany.pl 

Komentarze