Sunreef Yachts prezentuje nowe mega koncepty na Monaco Yacht Show 2013

0
640

Po niezwykle udanych targach jachtowych w Cannes, będącym największym dotychczas zgromadzeniem katamaranów Sunreef w jednym miejscu i prezentacji nowego modelu super jachtu Sunreef 80 Carbon Line, stocznia Sunreef Yachts zaprezentuje swoje najnowsze projekty – mega Trimaran 210, super katamaran żaglowy 165 Ultimate oraz katamaran motorowy 90 Sunreef Power podczas prestiżowych targów Monaco Yacht Show, które odbędą się między 25 a 28 września br.

obraz nr 1

Wśród promowanych projektów, Trimaran 210 to prawdziwie unikatowy i futurystyczny mega jacht. Koncept został przygotowany na zamówienie klienta poszukującego super jachtu jedynego w swoim rodzaju. Będąca światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji katamaranów na miarę stocznia Sunreef Yachts została zaangażowana do tego niezwykłego zadania. Przy tak okazałej długości – 65 metrów i szerokości 23,5 m oraz wykorzystaniu powierzchni całkowitej trzech kadłubów, projektantom Sunreef Yachts udało się uzyskać super jacht o przestrzeni życiowej wynoszącej aż 950 m², co plasuje Trimaran 210 na 1 miejscu wśród największych jednostek tego typu na rynku.

obraz nr 2

 

Na głównym pokładzie znajduje się salon o powierzchni 220 m², 6 podwójnych kabin dla gości, z których każda ma dostęp do prywatnego balkonu, jak również kabina armatorska zlokalizowana na dziobie z panoramicznym widokiem na morze i dostępem do prywatnego tarasu o powierzchni 30 m².

Na dolny pokład przeznaczony dla załogi będzie można dostać się z zewnątrz poprzez garaż rufowy wyposażony w liczne zabawki wodne. Wnętrze Trimaranu 210 jest inteligentnie rozplanowane tak, by zapewnić gościom żeglugę w komfortowych warunkach i wygodne przemieszczanie się po pokładzie. Z zewnątrz jacht uwodzi opływową linią kadłubów i ciągiem okien wpisanym harmonijnie w całokształt.

obraz nr 3

Stocznia zaprezentuje również nowy koncept super jachtu z gamy Ultimate – 165 Ultimate stworzony dla pasjonatów jachtingu, którzy cenią dynamiczną żeglugę przy osiągach do nawet 25 węzłów na żaglach. Ten niezwykle przestronny katamaran oferować będzie metraż o powierzchni aż 560 m² . Przestrzenny, otwarty salon o powierzchni 135 m² będzie mieścił część wypoczynkową, jadalnię oraz bar. Flybridge o powierzchni 105 m², w pełni zaadoptowany do indywidualnych potrzeb klienta, zostanie wyposażony w dwie sterówki, duży stół obiadowy i leżaki do wypoczynku. W zależności od layoutu, pokład główny będzie mieścił dwa apartamenty VIP lub jeden apartament VIP i jego prywatną pracownię/biuro. Suite armatorski o powierzchni 57 m² będzie natomiast wyposażony w prywatną siłownię oraz dostęp do przestronnego 45 m² tarasu głównego, do którego wejście możliwe będzie również z obu stron z zewnątrz.

obraz nr 4

 

 

Komentarze