STS Generał Zaruski wspiera WOŚP

0
612

Drewniany, tradycyjny kecz gaflowy STS Generał Zaruski, to najstarszy żaglowiec pływający pod polską banderą zamówiony przez polską organizację na potrzeby szkolenia polskiej młodzieży. Jeden z niewielu takich w Europie. Jedyny w Polsce. Znaczenie STS „Generał Zaruski” dla polskiego żeglarstwa jest ogromne. Prawie każdy z najbardziej znanych żeglarzy polskich, jak Teliga, Baranowski, Pieńkawa czy Paszke brał udział w rejsach na Zaruskim.

W roku 2012 Miasto Gdańsk zakończyło odbudowę tej zasłużonej jednostki w ramach społecznego projektu „Gdańsk ratuje Żaglowiec”, a sam jacht ma za sobą pierwszy żeglarski sezon, w którym przepłynął 6000 mil morskich na Bałtyku. W ten sposób przywrócono mu dawną świetność, by na jego pokładzie znów mogli szkolić się młodzi żeglarze.

obraz nr 1

Rejs historycznym żaglowcem
Tym bardziej rozumiemy wartość takich akcji jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego bez wahania przekazujemy wyjątkową atrakcję na charytatywną aukcję WOŚP. Jest nią jednodniowy rejs tym pięknym historycznym żaglowcem, podczas którego będzie można zasmakować w żeglarskiej przygodzie, poznać jednostkę, jej załogę i morskie opowieści, wziąć udział w pracach na pokładzie i żeglarskim szkoleniu.

Uczestnik rejsu otrzyma także pamiątkowy certyfikat, koszulkę z uroczystości podniesienia bandery oraz haftowany emblemat z logo Zaruskiego (taki sam jaki występuje na galowych mundurach załogi jachtu).

Rejs odbędzie się w ciągu jednego dnia w sezonie żeglarskim 2014 (w okresie od maja do października), w dogodnym i uzgodnionym z uczestnikiem terminie, uwzględniającym harmonogram już zaplanowanych rejsów i imprez w których bierze udział jednostka. Rejs zacznie się i skończy na Motławie w Gdańsku, gdzie cumuje STS Generał Zaruski.

obraz nr 2

Pamiątkowy fragment planki [poszycia burt]
Dodatkowo postanowiliśmy przeznaczyć na licytację wyjątkową pamiątkę. Jest nią fragment historycznej dębowej planki poszycia burt, ozdobiony mosiężną  plakietą i tabliczką. Mamy nadzieję, że wśród tysięcy „dzieci Zaruskiego” (bo tak można śmiało nazwać jego wychowanków), znajdą się osoby, którym ta pamiątka będzie przypominać dawne lata, wspólne rejsy i które w drodze licytacji wesprą akcję WOŚP.
Pamiątkę wzbogacamy o kilka drobiazgów i cały zestaw wygląda następująco:

  • fragment planki o wym. 170x150x55mm (drewno dębowe, mosiądz), waga ok. 1kg
  • oficjalna koszulka uroczystości podniesienia bandery, rozmiar „S”
  • haftowany emblemat z nowym logo Zaruskiego (taki sam jaki występuje na galowych mundurach  załogi jachtu)
  • karta pocztowa „Wracamy na morze”

Przyszłemu Nabywcy wraz z pamiątkowym zestawem, zostanie przekazany certyfikat wraz z podziękowaniami.

Preferujemy odbiór osobisty w Gdańsku, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, co może być okazją do obejrzenia innych pamiątek z Zaruskiego. Możliwa jest również wysyłka przedmiotu.

Więcej informacji o Zaruskim i projekcie jego ratowania znajdą Państwo na stronie www.zaruski.pl.

Źródło: http://www.mosir.gda.pl

Komentarze