Start programu edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing

0
794

obraz nr 1

 

1 marca 2013 zainaugurowaliśmy  program edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Informacje o projekcie oraz zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.edu.energasailing.pl.  Nad kompleksowym projektem Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA honorowy patronat objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.

W piątek, 1 marca 2013 roku o godz. 12.00 na targach żeglarskich Wiatr i Woda odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca projekt edukacyjny ENERGA Sailing. Celem Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA jest upowszechnianie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży żeglarstwa jako świetnej formy spędzania wolnego czasu i rywalizacji w duchu fair play. Ambasadorem projektu ENERGA Sailing jest Zbigniew Gutkowski. Program wspierają  również zawodnicy Kadry Narodowej z Przemysławem Miarczyńskim na czele.

Program ENERGA Sailing rozpoczął w listopadzie 2012 roku, wraz z startem Zbigniewa „Gutka” Gutkowskiego w okołoziemskich regatach Vendée Globe. Teraz program ENERGA Sailing poszerza swoje działania o kilku poziomów: edukacja żeglarska (ENERGA Sailing Youth), zawody  sportowe (ENERGA Sailing Cup), rozwój młodych talentów (ENERGA Sailing Development Program) oraz mistrzostwo sportowe (ENERGA Sailing Team).  Rekrutacja do programu szkółki żeglarskiej ENERGA Sailing będzie prowadzona przez regionalnych koordynatorów PZŻ w porozumieniu z lokalnymi samorządami i szkołami.  Pierwszy etap,  aby przystąpić do zajęć jest kontakt z regionalnym koordynatorem projektu. Następnie należy zarejestrować się na stronie internetowej. Kontakty do regionalnych koordynatorów znajdują się: http://www.edu.energasailing.pl/kontakt-2.html.

Program edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing zaczyna się od działań w sześciu województwach. Jest to kolejny sportowy program edukacyjny Grupy ENERGA. W tym roku, już po raz piąty startuje program ENERGA Basket Cup, który realizowany jest w ramach programu ENERGA dla Ciebie.

 

Fot. Arkadiusz Komorowski

Źródło: http://energasailing.pl 

Komentarze