Żeglowanie po wodach pływowych

0
835

 

Książka kpt. Dąbrowskiego jest adresowana do żeglarzy, którzy już spróbowali żeglowania po Bałtyku i mają ochotę „na więcej”. Nową jakościowo barierą nawigacyjną są dla nich już wrota Bałtyku. Skrzyżowanie braku zrozumienia istoty pływów z mentalnością „mazurskiego żeglarza” mogło przyczynić się u niektórych żeglarzy do otoczenia pływów aurą „tajemnej wiedzy”, którą teraz próbuje „odtajemnić” swoją książką kpt. Dąbrowski. 

 

Rozsądna porcja teorii w początkowych rozdziałach książki uświadamia czytelnikowi genezę ruchu wód morza poddanego pływom. Podane przez autora w dalszych rozdziałach przykłady obliczania skutków poziomego i pionowego ruchu powierzchni morza mogą spełnić rolę podręcznego poradnika na morzu dla żeglarza, który akurat znajduje się w potrzebie. Oczywiście lepszym pomysłem będzie przestudiowanie książki przed wyruszeniem  na wody pływowe, a nie w trakcie rejsu. 

To pierwsza tego typu na rynku polskim publikacja, w sposób niezwykle przystępny omawiająca na przykładach wszystkie niespodzianki jakie mogą spotkać żeglarza na tych wodach. Absolutny niezbędnik dla wyruszających w morski rejs.

 
 

Autor:  Władysław R. Dąbrowski
Okładka:  miękka foliowana
Format:  12,5 x 19,5 cm
Liczba stron:  96
Rok wydania:  2015
ISBN:  978-83-939298-4-9

Książka dostępna jest w Księgarni Morskiej – http://www.ksiegarniamorska.pl/index.php?str=60&fun=more&kat=4&id_prod=139
 

Komentarze