Sputnikiem do St. Petersburga

0
612

W sobotę 29 czerwca kamieńska załoga jachtu SPUTNIK II już czwarty rok z rzędu wyrusza w miesięczny rejs przygotowawczy do wyprawy „Sputnikiem dookoła Ziemi”.        

Tym razem w ramach treningu przed czteroletnim rejsem dookoła świata Sputnik Team w składzie Mateusz Stodulski, Karolina Pieniek, Marek Majcher i Tomasz Kopcewicz zapuści się w głąb Zatoki Fińskiej do starej stolicy imperium rosyjskiego – Petersburga, który jest uznawany za jeden z najwspanialszych zespołów urbanistycznych świata. Po drodze jacht zawinie także to fińskich Helsinek, średniowiecznego Tallina i secesyjnej Rygi.

Zwiedzanie stolic nie jest jednak jedynym celem podróży. Do planowanego na kwiecień 2014 rejsu dookoła świata zostało już niewiele czasu, więc tegoroczna ekspedycja jest ostatnią poważną okazją do przetestowania nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych zastosowanych na jachcie i do sprawdzenia kolejnej konfiguracji załogi, która będzie się zmieniała w trakcie czteroletniej wyprawy.

O napotkanych przygodach i zdobytych doświadczeniach będziemy informować w miarę otrzymywania od załogi relacji z trasy.

Przygotowania do rejsu „Sputnikiem dookoła Ziemi” wspierają:

Exalo Drilling S.A., Henri Lloyd, Crewsaver, Eljacht, Sail Servis, Etcetera i Miesięcznik Żagle

 

Sputnik Team

 

Fot: Marek Wilczek

Komentarze