SPIS POLSKICH JACHTÓW MORSKICH prowadzi Wojciech Zientara

0
982

Za zgodą Jerzego Kulińskiego

Kiedyś informatory o polskich jachtach morskich wydawane były corocznie przez Polski Rejestr Statków oraz ZNT Związunia. Takie tam cienkie zeszyciki z danymi technicznymi łódek oraz adresami ich właścicieli. Nowe czasy wyzwoliły armatorów jachtów przyjemnościowych z obowiązkowego nadzoru nad budową i eksploatacją. Ilość jachtów – uprawiających żegluge pod polską banderą wzrosła 10-krotnie. Nikt nie doliczy się polskich jachtów pod obcymi banderami.
Wojtek Zientara zabrał sie do „przetwarzania kompletnych danych” tych co pod polską. Zbieranie zaczął od tyłu, czyli od „różnych forów” – zamiast od portalu źródłowego.
Wreszcie dostrzegł, że to był błąd :-)))
POMÓŻCIE WOJTKOWI !
————————————–
Wszystkim, którzy nadesłali życzenia WESOŁYCH, ZDROWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH dziękuję i odwzajemniam identycznymi przesłaniami. Tym, którzy nie nadesłali – także życzę.
Wybaczcie, że nie indywidualnie !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
=============================================================
Don Jorge,
Zebrałem trochę różnych danych i jest już, choć jeszcze niekompletny, spis polskich jachtów morskich.
Można go pobrać z mojej strony (plik w formacie Excela). http://wojtekzientara.pl/files/jachty_polskie.xlsx 

Być może już o tym słyszałeś, bo zbierałem dane na różnych forach. Wiem, że nie publikujesz rzeczy, które już się gdzieś wcześniej ukazały.

Tu jednak chodzi o pomoc w uzupełnieniu informacji, które udostępniam wszystkim. 
Szczególnie tych starszych, które nie są spisane i istnieją już tylko we wspomnieniach.

Tak konkretnie, to proszę, abyś w Twoim SSI zaapelował o przysyłanie poprawek i uzupełnień do tego spisu na mój adres mailowy:
starazientara@interia.p 

 
Mam jedną uwagę. Zwykle informacje brzmią „obecnie właścicielem jest xxx” albo „jacht ma teraz silnik yyy”. W miarę możliwości proszę o podawanie daty takich zmian.
Z braku danych na razie w wielu miejscach jest wpis „późn.” lub „stary właściciel, 85/14: nowy właściciel” (czyli zmiana była między 
1985 i 2014 – dokładność 30 lat!)

Pozdrawiam
Wojtek
 

Komentarze