Śnieżne Mistrzostwa Żeglarzy

0
611
To, że żeglarze i wioślarze jeźdżą na nartach, to normalka od niepamiętnych czasów. Jakieś 50 lat temu dołaczyli płetwonurkowie. Motorowodniacy zaczęli się pojawiać na stokach, kiedy wyciągi stały się powszechne.  Przyszła więc kolej na zinstytucjonowanie koleżeńskich śmigów, czyli oficjalne zawody rangi Mistrzostw Polski. W zasadzie chodzi o dobrą zabawę i integracyjne biesiady wieczorne.
Ciekawostką jest warunek dopuszczenia do rywalizacji – patent żeglarski lub motorowodny. Ciekawym czy posiadaczom tradycyjnych patentów w rodzaju j.kpt.ż.b. będą przyznawane jakieś przeliczeniowe handicapy w stosunku do plastikowych?
No i jeszcze sprawa windsurfistów. Tych klasycznych (ślizgających się) oraz tych kite-fruwających. Czy ich dopuścicie, a jeżeli tak, to z jakimi współczynnikami ?
Jaka szkoda, ze mi kolana już się rozsypują 🙁
Trudno uwierzyć, ale 40 lat temu narty były moją ulubioną zimową zabawą (foto ponizej).
Krzysztofowi Piwnickiemu dziękuję.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
 

obraz nr 1

Trudno uwierzyć – nie zawsze byłem stary.

40 lat temu – łzy w oczach się kręcą

 

 _____________________
Drogi Jurku
Organizujemy Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2013. Jest to impreza prospołeczna a nie komercyjna. Czy mógłbym prosić o umieszczenie baneru promującego to wydarzenie i/lub loga i króciutkeigo tekstu? Byłbym bardzo wdzięczny. Oczywiście zapraszam też do współpracy (jeżeli Macie ochotę) i zapraszam na samą imprezę. Nieumiejących jeździć na nartach osobiście chętnie podszkole 🙂 Więcej informacji www.snowsail.4winds.pl
Pozdrawiam i z góry dziękuje
Kpt. Krzysztof Piwnicki
ŻEGLARZE I MOTOROWODNIACY NA NARTY I DESKI.
 
Mimo, że zimą odstawiamy nasze jachty i motorówki cierpliwie czekając do wiosny, żeglarskie życie toczy się nadal. Tym razem nie przy szumie wiatru i łoskocie fal na morzach i jeziorach, ale… w górach gdzie 23 lutego odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2013. 
 
W ostatni weekend lutego w Karpaczu, odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2013. Na stoku „Biały Jar” na jednej lub dwóch deskach, ścigać się będą miłośnicy żagli i motorówek. Wystartować będzie mógł każdy, kto posiada dowolny certyfikat/patent żeglarski lub motorowodny. W zawodach mogą wziąć też udział Ci, którzy nie posiadają uprawnień, ale lubią żeglować. Wystarczy mieć ze sobą zdjęcie na jachcie żaglowym lub motorowym. Przyda się też umiejętność jazdy na nartach lub snowboardzie, chociaż trasa zawodów pozwala na uczestnictwo zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Intencją organizatorów, szkoły żeglarstwa 4winds z Gdyni, jest nie tylko twarda sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Przewidziano konkurencje w czterech kategoriach wiekowych zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Konkurencją dodatkową będą „Zawody kapitańskie o złoty dzwon”. Po zawodach wspólna biesiada w restauracji „U Ducha Gór”  i koncert szantowy zespołu Mordewind. 
 
Patronat Honorowy nad imprezą objęły: Polski Związek Snowboardu, Polski Związek Narciarski, ISSA Poland,  PZŻ, Prezydent Gdyni oraz Burmistrz Karpacza. Sponsorzy zawodów, w tym Fourth Yachts i Pantaenius, oraz Partnerzy tacy jak Smart, Sail-ho, Eljacht, Yacht Klub Stal i inni. zrobią wszystko, aby zimowa rywalizacja uwieńczona została cennymi nagrodami. Serdecznie zapraszamy. 
 
Zapisy i bliższe informacje na www.snowsail.4winds.pl . 
 
Do zobaczenia w Karpaczu.

Komentarze