Sezon regatowy zbliża się do końca

0
793

W najbliższy weekend od 19 do 21.10.2012 r. na wodach Wannsee odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Berlina w match-racingu. Organizatorem imprezy jest Berliner Yacht Club, który we współpracy z Polish Match Tour zapewnia startującym załogom bliźniacze, 3-osobowe jednostki Skippi Match, znane z cyklu regat meczowych w Polsce. 

Wśród 10 załóg z Niemiec, Danii i Polski znalazły się również dwa szczecińskie teamy: Kacpra Tuńskiego (w składzie z Tomaszem Kluczkiem oraz Michałem Żółtowskim)  oraz Patryk Zbroi (w składzie z Maciejem Gonerką i Krzysztofem Żełudziewiczem). 

W piątek 19.10. zaplanowane są oficjalne treningi. Runda eliminacyjna w sobotę 20.10. Natomiast półfinały i finały na niedzielę 21.10.

Oto co przed regatami powiedzieli żeglarze z Patryk Zbroja Yacht Racing Team:

M. Gonerko (trymer żagli przednich) – „po bardzo dobrych występach w Ploen i w Waren, czujemy siłę i moc do walki w berlińskich regatach. Jachty znamy wystarczająco z polskich aren meczowych. Akwen też nie jest nam obcy, w ubiegłym roku zajęliśmy tutaj 3 miejsce. Stać nas na dobry wynik w tych zawodach”.

K. Żełudziewicz (pitman) – „pierwszy raz będziemy startować na jachtach typu Skippi w tym układzie osobowym. Nie boimy się jednak tego wyzwania. Tym bardziej, że pływaliśmy już na podobnych jachtach typu Laser SB3 dwa tygodnie temu w Waren. Kluczowym elementem dla dobrego wyniku będzie koncentracja i pozytywne nastawienie, że jesteśmy w stanie wygrać w tych regatach z każdą załogą.”

Trzymajcie kciuki!!!

Partnerami załogi są:
– Miasto Szczecin – team bierze udział  kampanii społecznej „Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR” promującej Szczecin Floating Garden
– Marina Hotele sp. z o.o. – właściciel portu jachtowego w Szczecinie
– polski przedstawiciel włoskiej firmy SLAM, specjalizującej się w odzieży sportowej,
– polski przedstawiciel brytyjskiej firmy HOLT, producenta osprzętu jachtowego. 
– Polish Match Tour – organizator cyklu regat meczowych, szczecińska załoga wchodzi w skład Polish Match Team, zrzeszającym czołowe polskie teamy regatowe.

Zapraszamy również do odwiedzin profilu załogi na FB:
http://www.facebook.com/pages/Patryk-Zbroja-Yacht-Racing-Team/152117631464946?ref=hl

Komentarze