RYBINA NA SZKARPAWIE PRZED SEZONEM rekonesans Krzysztofa Kleniewskiego

0
511

Za zgodą Jerzego Kulińskiego

Nasz Człowiek w Elblągu – Krzysztof Kleniewski oderwał się od lektury opracowań dotyczących rzekomych zagrożeń ekologicznych w rejonie Zalewu Wiślanego (niby to z naszej, żeglarskiej strony) i udał się w „teren”. Tak aby na własne oczy zobaczyć do jakich to ponoć dewastacji przyrody dochodzi na przykład na „rogatkach” rzeczułek prowadzących na Zalew. Krzysztof bierze udział w „konsultacjach społecznych” jako regionalny przedstawiciel SAJ. O sprawie było już tutaj http://kulinski.navsim.pl/art.php?id=2414&page=15

Krzysiowi dziękuję, do zobaczenia na Walnym SAJ w Górkach.

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

—————————————

 

 

Witaj Wielce Szanowny Don Jorge!

 

W naszym regionie czas przerwy: na bojery za późno, na żagle za wcześnie, więc wybrałem się na trening pieszy po plaży w Stegnie. Po drodze doznałem olśnienia. Infrastruktura wokół Pętli Żuławskiej normalnieje. Zdjęcia wykonałem telefonem i większość pod słońce, wiec nie są najlepszej jakości, ale zainteresowani będą wiedzieli w czym rzecz.

W Rybinie w marcu ma zostać oddany do użytku pirs o długości ponad 100 m. Na zdjęciu widać jakiś budynek, więc na pewno będzie wc z prawdziwego zdarzenia.

 

obraz nr 1

 

Po obu stronach mostu na Wiśle Królewieckie wykonano pomosty dla oczekujących jednostek na na otwarcie.

obraz nr 2

 

Na Szkarpawie przy wyspie pomost cumowniczy istnieje od kilku lat, ale do strony Osłonki to nowość.

obraz nr 3

W zeszłym roku przepływałem tędy w sierpniu i tak dokładnie zaplątałem się w roślinność, że mostowy zamknął most i musiałem czekać na następne otwarcie.

Zalew jeszcze zamarznięty, ale do maja już blisko.

Żyj wiecznie

Twój uczeń

Krzysztof

www.kulinski.navsim.pl 

Komentarze