RUSZAMY W GÓRY DLA NOWEJ FURY

0
588

 

Pierwszego kwietnia 2016 roku nasz rybnicki żeglarz, kapitan Maciej Muras rozpoczął swoją pieszą wędrówkę pasmami gór od Trójstyku na Zachodzie, a zakończy na Rysach w Tatrach. Wyprawa ma na celu pokazanie ludziom z całej polski, że razem można wiele osiągnąć. „Razem”, bo w projekt zaangażowało się wiele ludzi, którzy wspierają Maćka i promują akcję w mediach i portalu społecznościowym facebook Maciek Muras Single Handed Sailing . Maciek codziennie idąc w pocie czoła, pokonuje trasę około 30 km. Po marszu w trudnych warunkach pogodowych zdobył już do dzisiaj cztery szczyty Korony Polski i pokonał dystans ponad 200 km.

 

Idąc szlakami zmaga się ze śniegiem, zapadając się w nim po kolana, ciężkim plecakiem, odciskami na stopach oraz często niedostatecznym lub brakiem oznakowania szlaku co powoduje dodatkowe zmęczenie, dodatkowe kilometry w nogach i nie jedną łezkę w oku. Jednak Maciek się nie poddaje. Idzie dzielnie, bo jego wysiłek i determinacja przekłada się na uśmiech dzieci z rybnickiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego. Podopieczni tego ośrodka czekają aż na koncie pojawi się odpowiednia kwota pieniędzy na zakup busa, która pozwoli im bezpiecznie jeździć na zajęcia. Nasze działania w mediach powodują, że do Maćka dołącza młodzież, przypadkowi ludzie na szlakach. To dodaje naszemu piechurowi jeszcze więcej wiary i siły w powodzenie tego przedsięwzięcia.

Z własnego doświadczenia wiem, że angażując i promując akcję można osiągnąć każdy cel. Zachęcam wszystkich do wpłat na konto, liczy się każda złotówka.

Dane konta:
BANK Millennium S.A
IBAN: PL09 1160 2202 0000 0002 3255 8142 BIC/S.W.I.F.T.: BIGBPLPWXXX

Pragnę z całego serca podziękować w imieniu dzieci i Maćka za okazanie serca i zaangażowanie.

Sylwia – redaktor strony Maćka na fb. 

Komentarze