Rombelli zwycięzcą tegorocznego Melges 32-Tron Audi Sailing Series

0
701

 

Porto Ercole, Włochy – w ubiegłą niedzielę zakończył się niezwykle widowiskowy etap tegorocznej edycji Melges 32-Tron Audi Sailing Series w Porto Ercole, gdzie doszło do ostatecznego starcia. Alessandro Rombelli na STIG wraz z taktykiem Francesco Bruni i członkami załogi: Giorgio Tortarolo, Pierluigim De Felice, Michelem Giovaninninim, Daniele Fiaschi, Lucą Faravellim i Filippo La Mantią, skradli całe „show” wygrywając regaty 1 punktem. To już drugie zwycięstwo Rombelliego w tym roku w klasie Melges 32.

 

 

Ze względu na fakt, że różnice w punktacji były niewielkie, szósty wyścig był niezwykle istotny dla drugiego w kolejności Jasona Carrolla i jego zespołu na Argo – drużyna nie spuszczała oczu z rywala na Robertissima, Roberto Tomasini Grinover. Edoardo Lupi i Massimo Pessina na Torpyone utrzymywali się na przedzie, prowadząc flotę podczas okrążania znaku. Za nimi trzymał się Valentin Zavadnikov na Synergy GT, a dopiero za nim płynął Rombelli, który w chwili, kiedy flota zaczęła płynąć z wiatrem, wykonał strategiczny ruch. Chociaż zespół Lupi/Pessina wciąż utrzymywał się na pozycji lidera, Rombelli znalazł się na miejscu drugim, co dało mu sporą szansę na zwycięstwo.

 

Ostatni wyścig serii trzymał w napięciu aż do samego końca. Dzięki słabemu startowi Carrolla, Rombelli szybko znalazł się w czołówce. Najpierw minął znak przed Richardem Göranssonem na Inga of Sweden 3 i Andreą LaCorte na Vitamina. Ponieważ okazał się za szybki, Göransson i LaCorte skoncentrowali się na walce między sobą o drugie i trzecie miejsce. Podczas wyścigu kilkukrotnie zamieniali się ze sobą miejscami, lecz ostatecznie Göransson był drugi, a LaCorte trzeci. Imponujący występ Rombelliego dał mu zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej – swego najbliższego rywala pokonał 1 punktem!

 

 

Regaty Audi -Tron Series Sailling w Porto Ercole są organizowane przez B.Plan Sport & Events (BPSE) we współpracy z Melges Europe. Kolejnym miejscem walki dla jachtów klasy Melges 32 jest Trapani. Od 24 do 30 sierpnia br., zespoły będą rywalizować w tej pięknej części Włoch podczas Mistrzostw Świata.

 

WYNIKI (pierwsza dziesiątka po 7 wyścigach)

1.) Alessandro Rombelli / Francesco Bruni, STIG

2.) Jason Carroll / Cameron Appleton, Argo

3.) Roberto Tomasini Grinover / Vasco Vascotto, Robertissima

4.) Andrea LaCorte / Jesper Radich, Celadrin / Vitamina

5.) Edoardo Lupi-Massimo Pessina / Manuel Weiller, Torpyone

6.) Richard Goransson / Michael Buckley, Inga of Sweden 3

7.) Mauro Mocchegiani / Tommaso Chieffi, Audi-E-Tron

8.) Giangiacomo Serena Lapagio / Pietro Sibello, G-SPOT

9.) Valentin Zavadnikov / Nick Rogers, Synergy GT

10.) Keisuke Suzuki / Nicolai Sehested, Swing

 

 Photo: © STUDIO BORLENGHI/ Stefano Gattini

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: informacja prasowa press@melges32.com

Komentarze