Melges 32 – Gold Cup – Blue Water Series

0
445

W Ft. Lauderdale na Florydzie odbywaja się regaty Gold Cup z serii Blue Water. Na starcie stanęło 13 załóg z USA, Kanady, Niemiec, Włoch, Monako i Szwecji. Wystarowała również załoga „Project Sail – Team Hydra„, o którym pisaliśmy na portalu w listopadzie.

Pierwszego dnia z powodu wiatro o maksymalnej sile 6-7 węzłów odbyły sie dwa z trzech zaplanowanych wyścigów. Sobota była dniem w którym do każdej załogi dołączył jeden junior z klubu Lauderdale Yacht Club Sailing Foundation. To promysł mający na celu zachęcenie młodych żeglarzy do treningów i inwestycja w młode pokolenie regatowców. Warunki drugiego dnia nie były idealne, wiatr osiagnął przyjemne 12-13 węzłów jednak był bardzo zmienny, co było wyzwaniem dla taktyków. W niedzielę odbyły się kolejne 3 biegi.

Wyniki w poszczególnych wyścigach były bardzo zróżnicowane. Po 8 biegach tytuł zwycięzców powędrował do szwedzkiego teamu Inga prowadzonego przez Richarda Goranssona. Było to ich drugie zwycięstwo w klasie Melges 32. Na podium stanęli również amerykanie z Pisces oraz włosi ze STIG.

fot. ©2016 JOY | IM32CA

Komentarze