REJS 50-lecia TRÓJKI – Kuba Strzyczkowski na Atlantyku

0
774

W dniu 01.10.2012 jacht Delphia Trójka wypłynął już z Zatoki Gdańskiej i skierował się na Zachód w kierunku Kanału Kilońskiego. Jachtem i 5-cio osobową załogą kieruje szef żeglarski projektu, kapitan Jarosław Kaczorowski. Obecnie Delphia Trójka żegluje wzdłuż wybrzeży Niemiec i zbliża się do Kilonii.

Pierwszy etap przygotowań (treningi w Polsce) skończył się 30. września, m.in. dotyczył samotnej żeglugi w ramach XIII Regat Poloneza. Egzamin ten zarówno Kuba jak i jego jacht zdali bardzo dobrze.

Teraz rozpoczął się etap drugi, rejs techniczny Gdańsk – Kilonia – Cherbourg – Lizbona – Vilamoura. Jacht już wypłynął z Polski, a na jego pokład Kuba dołączy 19 października w La Coruna.

Kolejny etap trzeci zacznie się 27.X. w Lizbonie, a zakończy przed Świętami, po drugiej stronie Atlantyku  na Karaibach.

Właściwy Rejs szlakiem Kolumba (w 520. rocznicę pierwszej wyprawy Kolumba i w 50. rocznicę utworzenia III Programu Polskiego Radia) odbędzie się na trasie:
Vilamoura (Portugalia) – Las Palmas (wyspy Kanaryjskie) – Małe Antyle (Karaiby Zachodnie).

Kuba Strzyczkowski dołączy do załogi już 19.10.2012 w La Coruna. Za 3 tygodnie Kuba rozpocznie nadawanie audycji z pokładu jachtu Delphia Trójka – docelowo nadając codziennie relacje radiowe i co tydzień relacje telewizyjne.

Główni Patroni Medialni to: PR SA (III); TVP INFO i ŻAGLE.

Mamy nadzieję, że planowana morska wyprawa Kuby Strzyczkowskiego będzie wydarzeniem zarówno społecznym jak i sportowym. Dzięki planowanym programom radiowym w Trójce i w TVP INFO przesłanie z pokładu dotrze do milionów odbiorców.
Zapraszamy na pokład unikalnego rejsu, który już za tydzień na żywo będzie można śledzić na mapie na stronie rejsu: www.rejsKuby.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Kuba Strzyczkowski
i Zespół Rejsu 50lecia Trójki
DODATKOWE INFORMACJE: Janusz J. Cieliszak /JJC/ Koordynator projektu: RejsKuby.pl
REJS 50lecia TRÓJKI – Kuba Strzyczkowski na Atlantyku
Mail: JJC@mediapartners.pl; Tel.: (+48) 501-150-007; www: mediapartners.pl

Fot. Małgorzata Grześkiewicz

Komentarze