REGUŁY „BITWY”

0
586

Dlaczego dwie trasy? Odpowiadając na liczne pytania wyjaśniamy, że różnica długości tras (trasa zespołu zachodniego jest teoretycznie dłuższa o ok.50mm) nie będzie kompensowana ani formułą wyrównawczą ani bonusem czasowym. Obaj kapitanowie ustalili zgodnie i ostatecznie, że różnica długości jest kompensowana różnicą właściwości nautycznych jachtów. Poza tym jak Bitwa to Bitwa, o rozstrzygnięciu nie decyduje przewaga przed jej rozpoczęciem.

Bezpieczeństwo. Oba jachty zostały wyposażone w urządzenia nadawczo-odbiorcze AIS firmy ICOM, co zapewni dodatkowy bardzo istotny element bezpieczeństwa jachtów i kapitanów w czasie tego niewątpliwie ciężkiego pojedynku. Natomiast firma NAVSIM dołączyła do nas jako partner wspierający w zakresie łączności satelitarnej.

Zapraszamy na szczegółową prezentację projektu, m.in. w najbliższy piątek i sobotę w Szczecinie. O dokładnym miejscu i terminie planowanej konferencji prasowej i szerszej prezentacji projektu bezpośrednio przez startujących kapitanów poinformujemy jutro.

Z żeglarskim pozdrowieniem

oceanTEAM (siły Zachodu)

sailbook.pl (siły Wschodu)

 
www.bitwaogotland.pl

Komentarze