Regaty o Puchar Korsarza zakończone

0
713

W dniu 28 lipca odbyły się regaty o Puchar Korsarza. Z małym opóźnieniem o godz. 10.15 nastąpił start do pierwszej edycji zawodów, których historia sięga aż 1936 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy żeglarze walczyli o to trofeum na wodach Zatoki Gdańskiej.

Na starcie stanęło 28 jachtów. Zawody odbyły się przy bardzo słabym wietrze na trasie liczącej 32 mile, pierwszy jacht przekroczył linię mety o godz. 15.00. Start do regat o Puchar Korsarza był też startem do regat Sailbook Cup. Jachty po okrążeniu pętli Zatokowej oraz po minięciu linii mety wyruszyły na najdluższe wyścigi żeglarskie w Polsce w stronę Gotlandii. Po okrążeniu wyspy Wisby powrócą one do Gdańska. W następnych relacjach zostanie podany stan rywalizacji na trasie regat Sailbook Cup. Ostatecznie w walce o Puchar Korsarza zwyciężył  rosyjski jacht „Błagodarność” dowodzony przez Sergeya Pavlenko, druga była „Argea” prowadzona przez Ewę Gierulską, a trzeci „Quick Livener” z kapitanem Jackiem Zielińskim.

Zakończenie regat o Puchar Korsarza i Sailbook Cup odbędzie się 11 sierpnia o godz. 18.00 w Jacht Klubie Stoczni Gdańskiej podczas otwarcia regat o Puchar Prezydenta Gdańska.

Komentarze