Regaty o Puchar Korsarza 2016

0
934

 

Piąta edycja o legendarny Kompas Kapitański, jeden bieg dookoła całej Zatoki Gdańskiej, już 6 sierpnia  przy molo w Brzeźnie!

Regaty odbędą się w klasach KWR, ORC i Open. Nagrodą główną jest przechodni Puchar Korsarza, wręczany zwycięzcy w klasyfikacji generalnej KWR. 

Przeprowadzony zostanie jeden wyścig. Zgłoszenia będą przyjmowane w piątek, 5 sierpnia, w Biurze Regat, w siedzibie Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku (Baszta Łabędź, Targ Rybny), w godzinach 16:00 – 20:00.

 

6 sierpień 10.00 start wyścigu, ok.18:00 na przystani PKM ceremonia zakończenia regat

Trasa regat:  Start – boja rozprowadzająca(*) ok. 0,2Mm na wiatr –  GN(lb) (lewą burtą) – GD(lb) (lewą burtą) –N7(Pb)  (prawą burtą) –  Meta. 

„Korsarz” jest najstarszym polskim jachtem sportowym. Zbudowany w 1934 roku zasłynął zwycięstwem w regatach przedolimpijskich na trasie Sopot  – Kilonia w 1936 roku. NIewątpliwie był to największy regatowy sukces polskich żeglarzy przed drugą wojną światową, za który załoga „Korsarza” pod komendą Tadeusza Prechitki uhonorowana została Złotym Kompasem Kapitańskim.

Zaginona podczas II wojny nagroda została odtworzona w 2012 roku jako przechodni Puchar Korsarza i w pierwszej edycji regat trafiła do rąk Sergeya Pavlenko („Blagodarnost obecny OILER.pl”). W kolejnych latach odbierali ją: 2013 – Jerzy Jankowski („Eljacht”), 2014 – Andrzej Gierulski („Argea”), 2015 – Jan Piernikarczyk („Pallas”).

Organizatorem jest Polski Klub Morski, a partnerem Pomorski Związek Żeglarski.

Zgłoszone jednostki:

Fujimo

Elessar

KONSAL II

MIKKA

Quick Livener

Lady Octet

Dobosz

Blagodarnost II

Ocean 650

True Delphia

Wataha

Eljacht

MORE

ZENA II

Rioja

 

 

Patronat Medialny: SailBook.pl

Sponsor: 

Komentarze