Regaty drugiego weekendu Święta Morza

0
504

W ramach Święta Morza, podczas ostatniego weekendu czerwca, żeglarze rywalizowali w trzech regatach.

Już w piątek (tj. 27 czerwca) rozpoczęły się Regaty o Puchar Marynarki Wojennej RP. Zawodnicy ścigali się w dwóch grupach: ORC i WWMW. Odbyły się 3 krótkie wyścigi i jeden 25-milowy.

W grupie ORC najlepszy okazał się kpt. Krzysztof Paul wraz z załogą na jachcie „Duży Ptak”. Nagrodą był Puchar Przechodni Inspektora Marynarki Wojennej RP.

W grupie WWMW najszybsza była załoga kpt. Jerzego Brezdenia na s/y „Kapitan II“, która w nagrodę otrzymała Puchar Przechodni Dowódcy Centrum Operacji Morskich Komponentu Morskiego.

W wyścigu morskim, bezwzględnie najszybsi byli żeglarze pod wodzą kpt. Mariusza Maćkowiaka na s/y „Aquarella“, zdobywając jednocześnie Puchar Prezesa Centrum Techniki Morskiej.

W niedzielę (tj. 29 czerwca) odbył się Bieg Kaprów na 90-lecie Polskiego Związku Żeglarskiego. W I grupie jechtów powyżej 10 metrów długości, I miejsce zdobyła załoga kpt. Grzegorza Szlendaka na s/y „Aquarella“, zdobywając Puchar Przewodniczącego Komisji Żeglarstwa Morskiego PZŻ.

W II grupie jachtów, poniżej 10 metrów długości, triumfował kpt. Czesław Perlicki z załogą na s/y „Aquilla“.

Puchar prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego za 2 miejsce w obu grupach wywalczyli odpowiednio kpt. Jerzy Brezdeń na s/y „Kapitan II“ oraz kpt. Paweł Hryniewicz na s/y „Diament“.

Organizatorami powyższych regat byli JKMW Kotwica i Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego MW.

Równocześnie, w dniach 28-29 czerwca odbywały sięXXIV Regaty Samotników o Memoriał im. Leonida Teligi organizowane przez JKM Gryf.

Po trzech wyścigach jakie się odbyły, w grupie ORC i KWR najszybszy był Jan Piernikarczyk na s/y „Pallas“ (JKM Gryf). W grupie OPEN natomiast wygrał Michał Weselak na s/y „Wanda“.

Łącznie we wszystkich regatach w Gdyni wystartowały 23 jachty morskie i 93 zawodników.

Fot. SailBook.pl

http://www.swietomorza.eu/ 

Komentarze