Puchar Trzech Ryb

0
887

Puchar Trzech Ryb rozgrywany na jeziorze Niegocin ma już kilkudziesięcioletnią tradycję. W miniony weekend odbył się on już po traz piąty w giżyckiej Ekomarinie. Młodzi żeglarze ścigali się w dwóch klasach Optymist A i Optymist B – w sumie na starcie pojawiło się ponad 300 jachtów.

Pierwszego dnia regat rozegrane zostały tylko dwa biegi klasy A. Rywalizację przerwały trudne warunki pogodowe – burze przechodzące nad Polską nie ominęły Mazur. Drugi dzień przyniósł bardzo dobrą pogodę – wiatr w porywach do 3B pozwolił rozegrać 5 wyścigów w klasie A i 4 wyścigi w klasie B. W niedzilę, która była ostatnim dniem PTR wiatr już nie był tak korzystny. Nie odbyły się wszystkie zaplanowane biegi z powodu bardzo słabego wiatru. Sędziowie zdecydowali o wcześniejszym zakońćzeniu rywalizacji i już w południe młodzi zawodnicy byli w porcie czekając na zakońćżenie.

Po 3 dniach w skrajnych warunkach w klasie A zwyciężył Maksymilian Cymerman z UKS Barni Goleniów z 16 punktami, za nim Julek Hebel z 22 punktami i Gabrysia Czapska z 24 punktami. Gabrysia była też najlepsza w klasyfikacji dziewcząt. W grupie młodszych optymiściarzy na podium wpłynęli: Olek Ponto z OPTI CWM GDYNIA (5 pkt) oraz Mateusz Gwóźdź (6 pkt) i Dominika Ołowiak (8 pkt) z YKP Gdynia. Pełna lista wyników dostępna jest na stronie http://2016.sailingnet.pl/gizyckoA/results.html 

fot. Czesław Kalinowski

Komentarze