Puchar PZŻ w żeglarstwie – faworyci nadal nie zawodzą

0
611

Za nami kolejny idealny, żeglarski dzień w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego rozgrywanego w Pucku. W większości klas na czele faworyci, którzy jednak musieli dziś stoczyć ostrą walkę o pozycję lidera.

W klasie RS:X Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team) zwyciężył co prawda w dwóch wyścigach, ale już w kolejnym musiał uznać wyższość, aż czterech zawodników. Mimo to Piotr nadal jest liderem klasyfikacji i pewnie zmierza po zwycięstwo. Drugi jest Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a trzeci gość z Litwy Bernotas Juozas.

W rywalizacji pań Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) podobnie jak Myszka wygrała dwa wyścigi i umocniła się na prowadzeniu.

W klasie 49er rośnie forma załogi Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn). Z dziewięciu wyścigów wygrali oni, aż siedem i tym razem w cieniu pozostawiają olimpijczyków z Londynu Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team).

Bez porażki pozostaje w klasie Finn Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) oraz w klasie Laser Radial Marcin Rudawski (MKS 2 Warszawa). Tylko jedną porażkę ma załoga klasy 470 Agnieszka Skrzypulec / Natalia Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin).  W Laser Standard prowadzi Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin).

Rywalizacja potrwa do niedzieli. Organizatorami regat są Polski Związek Żeglarski oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Na relację i wyniki zapraszamy na stronę PZŻ http://www.pya.org.pl oraz facebook https://www.facebook.com/polsailing

 

Wyniki:

 

RS:XTechno29349er470LaserLaser RadialFinnFD

 

Komentarze