Puchar „Korsarza” staruje po raz drugi!

0
488

Zapraszamy na drugą edycję Regat o Puchar Korsarza i, zapowiadającą je, konferencję prasową, która odbędzie się17 lipca o godz. 11 nad Motławą przy Baszcie Łąbędź w Gdańsku.

 Korsarz” to najstarszy polski jacht sportowy ciągle żeglujący. Zbudowana w 1935 roku jednostka zasłynęła zwycięstwem w regatach przedolimpijskich w Kilonii w 1936 roku. Był to największy regatowy sukces polskich żeglarzy przed drugą wojną światową. Za ten wyczyn załoga „Korsarza” uhonorowana została Złotym Kompasem Kapitańskim.

 W ubiegłym roku, staraniem Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, nagroda została pieczołowicie odtworzona jako przechodni Puchar „Korsarza”. W tym roku odbędzie się druga edycja regat, w których trofeum to stanowi pierwszą nagrodę.

Główną atrakcją konferencji będzie możliwość obejrzenia i zwiedzenia „Korsarza”, który specjalnie z tej okazji zacumuje na Motławie naprzeciw Baszty Łabędź.

Same regaty odbędą się 20 lipca a zapisy do nich dzień wcześniej. Start wyścigu zaplanowano na godz. 11 a zakończenie, w formie spotkania żeglarskiego przy ognisku, na godz. 18 w przystani Polskiego Klubu Morskiego przy Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku.

Kontakt dla dziennikarzy: Ewa Górska, tel.   ewa.gorska@pozz.org.pl, tel. 602-683-168. Zawiadomienie o regatach znaleźć można TUTAJ.

Fot. Tadeusz Lademann

www.pozz.org.pl/ 

Komentarze