Puchar Europy w Pucku

0
348

W dniach 20-23.09.2012r. na wodach Zatoki Puckiej odbywają się regaty o Puchar Europy w klasie Laser Standard, Laser Radial i Laser 4.7 – we wszystkich kategoriach wiekowych.

Puchar Europy klasy Laser to cykl silnie obsadzonych regat wszelkich typów klas Laser, rozgrywanych w różnych miejscach na Starym Kontynencie, m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Chorwacji, we Włoszech, w Skandynawii i w Polsce. Każdego roku w Pucharze Europy bierze udział blisko 1600 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Puck jest jednym z miejsc gdzie rozgrywana jest jedna z edycji Pucharu Europy. W ramach regat o Puchar rywalizują też Mastersi w klasie Laser Standard i Laser Radial a najstarszy zawodnik przybył z Niemiec i ma 67 lat.

Czwartek, pierwszy dzień regat rozpoczął się uroczystym otwarciem regat o godzinie 10.00 przed masztem flagowym w przystani jachtowej. Przy akompaniamencie orkiestry pod maszt przybyli zawodnicy zaproszeni goście sędziowie i organizatorzy. Po przedstawieniu przybyłych gości w osobach Bogusława Wtkowskiego Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Marka Ritza Burmistrza Miasta Puck, Janusza Klimczuka Organizatora regat, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Rekreacji w Pucku, Andrzeja Wyrzykowskiego Sędziego głównego regat. Poczym poproszono członka Międzynarodowego Jury Krystynę Lastowską o przedstawienie pozostałych członków Międzynarodowego Jury. O zabranie głosu jako pierwszego poproszono Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego, który życzył wszystkim startującym zawodnikom udanych regat przebiegających w dobrej żeglarskiej rywalizacji. Poczym głos zabrał Burmistrz Pucka Marek Ritz, który jako gospodarz ziemi Puckiej przywitał przybyłych zawodników z licznych krajów Europy jak i jednego zawodnika przybyłego aż z odległej Keni.  Po czym poproszono poczet flagowy na czele, którego stała Anna Weinzieher reprezentantka tegorocznej Olimpiady w Londynie o przystąpienie do ceremonii wciągnięcia Polskiej flagi na maszt flagowy w akompaniamencie Hymnu narodowego Polski. Tego samego dnia rozegrano dwa wyścigi a po czterech wyścigach wyniki są następujące:

Laser Radial

No

Sailno

Name

Scores

1

2

3

4

1

POL 196964

Rudawski Marcin, Male, 1981

3,0

1

1

(7)

1

2

POL 201832

Roslon Jakub, Male, 1995, U19

7,0

2

(9)

1

4

3

POL 194967

Skrabaszewski Mateusz, Male, 1993

14,0

3

(13)

3

8

4

POL 197724

Weinzieher Anna, Female, 1990

14,0

(7)

3

4

7

5

CZE 195103

Novotny Stepan, Male, 1994, U19

15,0

(13)

4

9

2

6

POL 201833

Czubachowska Paulina, Female, 1993, U21

16,0

9

(16)

2

5

7

POL 197719

Szymczyk Natalia, Female, 1985

16,0

5

(8)

8

3

8

POL 189551

Raczkowski Adrian, Male, 1996, U17

19,0

6

2

11

(14)

9

NOR 201640

Hoest Line Flem, Female, 1995, U19

21,0

4

11

6

(15)

10

NOR 183276

Gramnas Eirik, Male, 1994, U19

23,0

8

5

10

(16)

11

POL 191842

Klimaszewski Stanislaw, Male, 1992

25,0

(14)

10

5

10

12

POL 192860

Barwinska Agata, Female, 1995, U19

25,0

10

6

(14)

9

13

LTU 188355

Cerniauskas Mantvydas, Male, 1994, U19

33,0

(15)

15

12

6

14

POL 197726

Barwinska Paulina, Female, 1993, U21

39,0

12

12

15

(ocs)

15

LTU 198585

Žemgulis Marius, Male, 1996, U17

41,0

11

(21)

17

13

16

LTU 201009

Pajarskas Vejas, Male, 1995, U19

41,0

16

14

(21)

11

17

POL 195305

Urbas Zofia, Female, 1995, U19

43,0

19

7

(20)

17

18

NOR 201725

Reidulff Knut, Male, 1996, U17

46,0

18

(19)

16

12

19

LTU 195205

Diksaitis Rytis, Male, 1996, U17

54,0

17

(23)

18

19

20

NOR 194137

Langan Torstein Mellingen, Male, 1996, U17

55,0

22

(25)

13

20

21

NOR 196882

Elnan Eline Flotoft, Female, 1996, U17

58,0

(27)

18

22

18

22

NOR 186004

Moe Tobias Treider, Male, 1996, U17

60,0

20

(24)

19

21

23

NOR 194138

Jam Jonas, Male, 1996, U17

66,0

25

17

(dnf)

24

24

POL 185617

Mazur Izabela, Female, 1993, U21

66,0

23

20

23

(26)

25

POL 198209

Wisniewski Mateusz, Male, 1994, U19

70,0

(26)

22

25

23

26

POL 194840

Juchniewicz Magdalena, Female, 1995, U19

70,0

24

(28)

24

22

27

POL 188569

Walter Wiktoria, Female, 1996, U17

74,0

21

26

(28)

27

28

POL 183128

Jasiewicz Karina, Female, 1996, U17

79,0

28

(29)

26

25

29

CZE 199434

Bezdekova Martina, Female, 1995, U19

83,0

29

27

27

(ocs)

Laser 4.7

No

Sailno

Name

Scores

1

2

3

4

1

POL 192638

Kowalski Mikołaj, Male, 1996, U18

4,0

(2)

1

2

1

2

POL 167671

Kwasna Magdalena, Female, 1998, U16

10,0

(5)

3

4

3

3

POL 150258

Blaszczyk Cyprian, Male, 1997, U16

11,0

1

(8)

6

4

4

POL 201121

Blazejczyk Rafal, Male, 1997, U16

17,0

8

2

(11)

7

5

POL 192682

Stefaniak Julia, Female, 1995, U18

17,0

3

7

7

(8)

6

POL 202433

Lipke Wojciech, Male, 1997, U16

20,0

4

5

(13)

11

7

POL 198202

Czubachowski Alek, Male, 1997, U16

22,0

12

(14)

1

9

8

POL 191846

Kobusinski Milosz, Male, 1997, U16

24,0

17

4

3

(25)

9

POL 168024

Pilarczyk Marcin, Male, 1996, U18

26,0

9

(17)

15

2

10

POL 166297

Lobert Tomasz, Male, 1997, U16

27,0

11

11

5

(14)

11

POL 182193

Sniadkowski Wiktor, Male, 1996, U18

33,0

7

(21)

14

12

12

LTU 154044

Rudgalvis Rokas, Male, 1997, U16

33,0

10

15

8

(16)

13

POL 201122

Gutkowska Iga, Female, 1996, U18

34,0

15

9

(16)

10

14

POL 195312

Staniczek Magda, Female, 1996, U18

34,0

13

12

9

(18)

15

POL 182208

Dubiel Agnieszka, Female, 1997, U16

35,0

16

13

(17)

6

16

POL 170885

Kaminski Wojciech, Male, 1998, U16

41,0

18

18

(21)

5

17

LTU 182189

Bezenar Aleksandras, Male, 1998, U16

43,0

6

(26)

20

17

18

LTU 189536

Kneizyte Kotryna, Female, 1998, U16

43,0

(20)

6

18

19

19

LTU 202981

Ovcinnikov Romas, Male, 1997, U16

47,0

14

(25)

10

23

20

POL 202445

Pikor Mateusz, Male, 1996, U18

52,0

(27)

10

22

20

21

POL 186832

Podziewska Gracja, Female, 1997, U16

55,0

21

(29)

12

22

22

CZE 167986

Bezdek David, Male, 1997, U16

56,0

25

16

(29)

15

23

POL 161651

Burczynska Agata, Female, 1996, U18

58,0

22

23

(24)

13

24

POL 185708

Poznanski Dawid, Male, 1998, U16

65,0

(26)

19

25

21

25

POL 191838

Rams Anna, Female, 1996, U17

65,0

(24)

22

19

24

26

POL 203178

Bak Anna, Female, 1997, U16

70,0

19

(28)

23

28

27

POL 193509

Kisiel Karolina, Female, 1995, U18

75,0

23

24

28

(30)

28

POL 191842

Daniszewska Paulina, Female, 1997, U16

82,0

(30)

30

26

26

29

POL 178466

Fic Michal, Male, 1999, U16

83,0

31

20

(32)

32

30

POL 166532

Pikor Tobiasz, Male, 1999, U16

83,0

29

(32)

27

27

31

RUS 188354

Fenko Artem, Male, 1996, U18

86,0

28

27

(31)

31

32

POL 173544

Dabrowska Gabriela, Female, 1997, U16

90,0

(32)

31

30

29

Laser Standard

No

Sailno

Name

Scores

1

2

3

4

1

POL 1

Zieminski Kacper, Male, 1990

3,0

(1)

1

1

1

2

POL 197723

Stelmaszyk Jonasz, Male, 1985

6,0

2

(3)

2

2

3

POL 194843

Piasecki Patryk, Male, 1986

11,0

3

2

(ocs)

6

4

LTU 195205

Janulionis Karolis, Male, 1992, U21

12,0

4

(5)

3

5

5

POL 188824

Arian Aleksander, Male, 1992, U21

13,0

(5)

4

5

4

6

POL 198205

Marciniak Jakub, Male, 1992, U21

14,0

(dnf)

7

4

3

7

POL 184592

Ciszkiewicz Filip, Male, 1995, U19

19,0

6

6

(7)

7

8

POL 188235

Strzeszynski Andrzej, Male, 1992, U21

22,0

8

(dsq)

6

8

9

LTU 198565

Kneizys Dominykas, Male, 1995, U19

25,0

9

8

8

(12)

10

POL 183484

Lahn Mikolaj, Male, 1993, U21

28,0

(11)

10

9

9

11

LTU 195206

Pekunas Mantas, Male, 1993, U21

29,0

7

(12)

12

10

12

LTU 198566

Pajarskas Martis, Male, 1993, U21

29,0

10

9

10

(11)

13

POL 185710

Kaniszewski Jakub, Male, 1989

34,0

12

11

11

(13)

14

KEN 180724

Ndaro Teddy Mwambodze, Male, 1986

40,0

13

13

(dnf)

14

 

Laser Standard Masters

No

Sailno

Name

Scores

1

2

3

4

1

POL 192680

Senger Adam, Male, 1977, Masters

4,0

(2)

1

2

1

2

GER 193065

Gerz Wolfgang, Male, 1952, Masters

4,0

1

(2)

1

2

3

POL 182531

Lubak Dariusz, Male, 1968, Masters

10,0

(4)

3

4

3

4

POL 198203

Bardan Maciej, Male, 1963, Masters

13,0

3

4

(6)

6

5

POL 164398

Wionczek Grzegorz, Male, 1971, Masters

14,0

(8)

6

3

5

6

POL 144752

Wionczek Wojciech, Male, 1973, Masters

15,0

5

5

5

(7)

7

POL 56348

Berezowski Konrad, Male, 1977, Masters

17,0

6

(7)

7

4

8

POL 185635

Rubiszewski Maciej, Male, 1975, Masters

23,0

7

(8)

8

8

9

POL 19689

Pieczko Grzegorz, Male, 1969, Masters

27,0

(9)

9

9

9

 

Laser Radial Masters

No

Sailno

Name

Scores

1

2

3

4

1

POL 180738

Zemke Mirosław, Male, 1959, Masters

3,0

1

1

(7)

1

2

GER 198810

Niessen Wolf-Peter, Male, 1945, Masters

5,0

(6)

2

1

2

3

GER 181606

Bright Rene, Male, 1940, Masters

8,0

2

3

(5)

3

4

POL 194842

Pochwala Pawel, Male, 1960, Masters

9,0

3

4

2

(5)

5

SUI 183979

Spichiger Yves-D., Male, 1945, Masters

13,0

4

6

3

(dnf)

6

SUI 183970

Rivier Jacques, Male, 1954, Masters

14,0

5

5

4

(6)

7

POL 185635

Szarek Dariusz, Male, 1967, Masters

18,0

(dnf)

dnf

6

4

 

Komentarze