Projekt „Senior na fali”

0
705

 

W Gdyni ruszył projekt „Senior na Fali”. Już po raz drugi Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP organizuje zatokowe rejsy dla osób, które ukończyły 55. rok życia. Takie rejsy to wspaniała okazja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
 
 
obraz nr 1

Żeglarstwo jest sportem dostępnym dla każdego – żeby wziąć udział w projekcie wystarczy być mieszkańcem Gdyni i ukończyć 55 lat. Podczas każdego rejsu kapitan opowiada o jachcie, zasadach bezpieczeństwa i żeglugi, a także częstuje kawą i herbatą. Załoga jest również angażowana do stawiania żagli, sterowania jachtem, cumowania. 
Rejsy odbywają się na jachcie s/y Warszawska Nike – 14-metrowym szkunerze należącym do Chorągwi Stołecznej ZHP. Dzięki wysokiej burcie i specyficznej budowie jachtu, żegluga na nim jest bardzo bezpieczna i sucha. Jacht jest wyposażony w niezbędne środki ratunkowe – koła i pasy asekuracyjne. 
 
Projekt wspołfinansowany jest ze środków Miasta Gdyni w ramach zadania „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ – sport, turystyka i rekreacja”. W ramach projektu przewidziano 30 rejsów zatokowych. W każdym może wziąć udział 10 seniorów. 
 
„Senior na Fali” organizowany jest przez Fundację Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP w tym roku po raz drugi. W ubiegłym roku akcja, także współfinansowana przez Miasto Gdynia, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 120 gdyńskich seniorów. 

Komentarze