Dzień z Zawiszą – trening biegowy

0
723

 

W sobotę, 10 czerwca, na pokładzie Zawiszy odbędzie się nietypowe wydarzenie. Tego dnia 70 biegaczy będzie miało okazję wziąć udział w treningu do biegów z przeszkodami.

Treningi na żaglowcu dla jednej grupy trwają godzinę i zaczynają się o pełnych godzinach. Pierwsi biegacze rozpoczną o 11.00, ostatnia grupa wejdzie na statek o 17.00. Prowadzącymi będą weterani tego typu biegów z BigYellowFoot Adventure Team. Organizatorzy zapewniają potężne zestawy ćwiczeń, które wzmocnią siłę i poprawią wydolność. Nie obejdzie się również bez dobrej zabawy na największym skautowym żaglowcu. To jedyna okazja, żeby przeżyć prawdziwą żeglarską przygodę i dać z siebie wszystko w tak nietypowych okolicznościach! 

 

Zawisza Czarny to statek, na którym przez ponad 55 lat wychowało się wiele pokoleń żeglarzy, ćwiczących podczas rejsów tężyznę fizyczną podczas zmagań z żywiołem. Jest to jednocześnie statek z duszą, który posiada niepowtarzalną atmosferę. Uczestnicy treningu będą mieli okazję sprawdzić, czy są w stanie poradzić sobie w tych nietypowych okolicznościach, a także zasmakują niesamowitej atmosfery statku.

Trening biegowy jest jednym z czterech Dni z Zawiszą odbywających się dzięki wsparciu Grupy Energa, sponsora żaglowca Zawisza Czarny. Pierwszy z tych dni odbył się 9 kwietnia i był poświęcony węzłom, linom i splotom. Kolejny odbędzie się 23 czerwca, kiedy to na pokładzie Zawiszy pojawi się Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny, który zaprezentuje, jak „działają” szanty, czyli które i w jakich okolicznościach są śpiewane. Ostatni dzień z serii odbędzie się 17 września i poświęcony będzie kuchniom czterech stron świata – na pokładzie serwowane będą potrawy z wielu krajów odwiedzonych przez Zawiszę.

Ze względu na specyfikę najbliższego Dnia z Zawiszą zbierane są wcześniejsze zgłoszenia. Na trening biegaczy można zapisać się poprzez stronę internetową: https://elektronicznezapisy.pl/event/1878.html. Udział w treningu może wziąć każdy chętny – wystarczy zgłosić się na wybraną godzinę i pojawić na statku w odpowiednim stroju.

Zapraszamy tez wszystkich chętnych do kibicowania zawodnikom i obserwowania przebiegu treningu.

Komentarze