Projekt „ OSTAR for DYDEK” ruszył CAŁĄ NAPRZÓD.

0
556

Dwa kolejne piątkowe spotkania, w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego przy Al. Jana Pawła II nr 9 w Gdyni, z cyklu „Historia OSTAR” poświęcone rejsowi Leonida Teligi dookoła świata na OPTY i kulisom OSTAR 2013 w rozmowie z Krystianem Szypką i red. Aleksandrem Goskiem były rozwinięciem realizacji całego projektu  pod patronatem SailBook.pl

 W minionym tygodniu kolejne imprezy projektu „OSTAR for DYDEK” odbyły się w Człuchowie, Sierakowicach i Pucku.

W Człuchowie w czwartek 21 marca udział w zmaganiach wzięli uczniowie z całego powiatu. Zgromadziło się 6 drużyn w kategorii Streetball, 6 w kategorii gier i zabaw dla szkół podstawowych oraz 9 w kategorii gimnazjum. Konkurs fotograficzny wśród licealistów wygrała Sylwia Kusz a wśród gimnazjalistów Szymon Wojciechowski.

Piątkowy Program OSTAR for Dydek w Sierakowicach  22 marca był świetną zabawą tamtejszej młodzieży, która w ramach programu  przygotowanego przez Władze Gminy  rywalizując w 2 szkołach im. F. Ceynowy i im. J. Piłsudskiego wyłoniła finalistów w konkurencjach sportowych oraz konkursach plastycznym i fotograficznym.

Kolejnych Finalistów OSTAR For Dydek wyłoniono w sobotę 23.03 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w  Pucku. W konkurencjach wzięły udział 3 drużyny Streetballowe oraz 6 drużyn w kategorii gier i zabaw na poziomie szkół podstawowych. Wyłoniono tez reprezentantów Pucka w konkursach plastycznym i fotograficznym. Uczestnikom towarzyszył gorący doping rodziców i kibiców.

Finaliści wszystkich konkursów jakie odbywają  w ramach projektu „OSTAR for Dydek” w wielu miejscowościach w kraju spotkają się 27 kwietnia w Gdyni.

Tekst: Bohdan Sienkiewicz,

Zdjęcia: Łukasz Dubiela

Komentarze