Próba pobicia światowego rekordu WSSRC

0
490

Australijczyk, Tobias Fahey, wyruszył 20 listopada w rejs dookoła świata, z zamiarem zdobycia tytułu World Speed Sailing Record Council dla najszybszego żeglarza na trasie 21,600 mil morskich. W tym celu Tobias wykorzystał 15-metrowy jacht Radford IOOD50, który jest dedykowany dla długich samotniczych rejsów.

Zgodnie z zasadami WSSRC, by próba została zaakceptowana musi spełnić określone warunki. Żeglarz i jego s/y Sea Quest swą podróż dookoła świata muszą rozpocząć i zakończyć w tym samym porcie, mijając po drodze wszystkie południki oraz równik. Najkrótszy możliwy dystans to 21,600 mil morskich, przy czym żeglarz może stawać na kotwicy oraz dobijać do brzegu. Zabronione jest jednak korzystanie z jakiejkolwiek formy pomocy z zewnątrz, włączając w to przyjmowanie osób, urządzeń, produktów i innych materiałów na pokład jachtu, oprócz przedmiotów wyłowionych z morza. Ewentualne próby naprawy muszą zostać w całości wykonane przez żeglarza-samotnika.

Co ciekawe, jednym z przedmiotów załadowanych na jacht jest beczułka 20-letniej Whisky firmy Lark Distillery, która dzięki okrążeniu świata stanie się najbardziej unikalną Single Malt Whisky dla kolekcjonerów. Można ją zlicytować podczas podróży żeglarza na stronie projektu: http://tobiasfahey.com.au/.

Poczynania żeglarza i butelki można śledzić na: http://tobiasfahey.com.au/tracker/

  

Redakcja SailBook.pl

Komentarze