Pożar w marinie Ancora, ponad 90 łodzi zniszczonych

0
678

 

Dziś rano, około godz. 4.00 doszło do incydentu w marinie Ancora w Neustadt w Niemczech – wybuchł pożar, który rozprzestrzenił się na dużym obszarze mariny. Ponad stu strażaków usiłowało opanować ogień.

 

Pożar miał miejsce w magazynie o powierzchni 7000 metrów kwadratowych, gdzie znajdowało się około 90 nowych łodzi, przede wszystkim małe i średnie jachty. Wszystkie zostały doszczętnie zniszczone. Ogień uszkodził też inne jednostki, które znajdowały się w pobliżu.

 

Na miejscu wezwano straż pożarną, w tym także z okolicznych miast – łącznie ponad stu strażaków, którzy próbowali opanować rozprzestrzeniający się ogień. Ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że konstrukcja budynku zawali się, strażacy nie mogli wejść do środka i gasili ogień jedynie od zewnątrz, co komplikowało proces.

Wewnątrz dochodziło do wybuchów, ponieważ znajdujące się tam jednostki miały w zbiornikach paliwo.

 

Marinę otaczał gęsty, gryzący dym. Okolicznym mieszkańcom zalecono, aby pozostali w domach i nie otwierali okien. Akcja gaszenia pożaru trwała wiele godzin. Według wstępnych szacunków, straty powstałe w wyniku pożaru wynoszą kilkadziesiąt milionów euro.

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.solovela.net

Komentarze