Pomorscy studenci w działaniu

0
599

Grupa ośmiu studentów otworzyła wczoraj (12.11) wystawę zdjęć z rejsu na Atlantyku. Wystawę  będzie można oglądać do 23 listopada na Politechnice Gdańskiej w Gmachu Głównym.

 

Po wielu trudach organizacyjnych, które wspólnie przeszli w trakcie kilku miesięcy przygotowań, udało im się  jako Pomorska Młodzieżowa Reprezentacja wziąć udział w największych regatach żaglowców i jachtów tj. „The Tall Ships’ Races”, które w roku 2012 odbyły się  u wybrzeży Hiszpanii i Portugalii.  Udział w regatach TTSR umożliwia zdobycie doświadczenia na nowych wodach, poznanie kolejnych wspaniałych miejsc oraz nawiązanie kontaktów z doświadczonymi żeglarzami z całego świata. Regaty dodatkowo wnoszą element rywalizacji, a co za tym idzie mobilizują do podnoszenia poziomu techniki żeglowania. W zlocie bierze udział wiele jednostek dużych i małych, wszyscy uczestnicy są pomocni, otwarci i wszyscy kochają żeglowanie co całkowicie przełamuje bariery językowe.

 

Trud organizacyjny, poza zadbaniem o wszystkie sprawy techniczno-sprzętowe niezbędne do udziału w regatach, polegał głównie na  zorganizowaniu finansowania dla tego przedsięwzięcia.  Nie łatwo było przedstawić tą ideę sponsorom a jednak udało się głównie dzięki Pomorskiemu Okręgowemu Związkowi Żeglarstwa oraz Politechnice Gdańskiej. Projekt przyjął nazwę „Pomorska Młodzieżowa Reprezentacja”, jego oficjalnym organizatorem jest Fundacja Sportu i Oświaty, a patronem honorowym miasto Sopot. Wystawa przedstawia ideę Regat The Tall Ships’ Races oraz pokazuje z czym wiąże się żegluga na małym jachcie ze wszystkimi jej urokami i niespodziankami.

Komentarze