Polka Karolina Winkowska Mistrzynią Świata PKRA 2014 w Kitesurfingu!

0
804

 

Emocje rywalizacji bynajmniej jeszcze nie opadły, a ostatni przystanek PKRA World Tour w Hainan w Chinach jeszcze trwa. Jednak bez względu na to jak zakończą się ostatnie zawody w Hainan nikt już nie odbierze Karolinie Winkowskiej tytułu Mistrzyni Świata Freestyle 2014.

 

PKRA uznała orzeczenie International Kitesurfing Associacion (IKA) i tym samym Karolina Winkowska zwyciężyła w klasyfikacji ogólnej Pucharu PKRA i drugi raz w swojej karierze sięgnęła po Mistrzostwo Świata (ostatnio w 2012 roku, w 2013 była wicemistrzynią). Jak to możliwe? Decyzją PKRA i orzeczeniem IKA Karolina i Gisela Pulido zajęły wspólnie 1 miejsce w Pingtan Kiteboarding World Cup 2014. Naszym zdaniem tylko Karolina powinna wygrać w Pingtan – w końcu przeciwniczka, Hiszpanka Gisela Pulido odmówiła uczestniczenia w super finale wykręcając się rzekomą kontuzją. Normalnie w takiej sytuacji zawodnik albo walczy do końca, albo z żalem ale poddaje się walkowerem. PKRA i Sami Gali w niejasnych okolicznościach podjęła jednak bardzo kontrowersyjną decyzję o przełożeniu super finału na inną lokalizację i inny turniej. To z kolei spotkało się z powszechną dezaprobatą środowiska kitesurfingowego jako niedopuszczalny precedens. Ostatecznie IKA, która nadzoruje m.in. przestrzeganie międzynarodowych standartów w zawodach kitesurfingowych, orzekła o dwóch pierwszych miejscach dla obu zawodniczek. Rezultatem tej decyzji jest uznanie dominacji Karoliny Winkowskiej w tym roku w Pucharze PKRA i ogłoszenie jej Mistrzynią Świata kitesurfingu 2014 we freestyle.

Wielkie brawa należą się dla teamu brzegowego naszej Mistrzyni – mama Karoliny, Joanna dzielnie wspierała naszą zawodniczkę w tych trudnych chwilach. Jutro zakończenie zawodów. Karolina potwornie zmęczona powiedziała – „Tak, oficjalne jestem Mistrzynią Świata 2014 we freestyle! Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie, zwłaszcza kibicom, którzy w ostatnim czasie tak mocno zagrzewali mnie do walki. Z całego serca dziękuję. Jupiii! „- tak właśnie cieszyła się z tego rozstrzygnięcia Karolina.

 

 

Nie przestawajcie jednak trzymać kciuków. Jutro końcówka zawodów w Heinan, które dziś zostały wstrzymane z uwagi na słaby wiatr. Mamy nadzieję, że Karolina finalnie wygra ostatnie zawody Pucharu i tym samym udowodni, że niepotrzebne były dziwaczne decyzje PKRA i sędziego głównego Hiszpana Sama Gali. Pogratulujmy również Chrisowi Tack’owi, który był w tym roku najlepszy pośród panów i będzie dumnie dzierżył tytuł Mistrza Świata. Czy jutro powieje pomyślny wiatr? Zobaczymy, ale już teraz bardzo się cieszymy i z całego serca gratulujemy naszej najlepszej kite surferce!

Komentarze