Piotr Kula na zgrupowaniu klasy Finn

0
702

OSTATNIE TRZY TYGODNIE SPĘDZILIŚMY NA ŻMUDNYCH I WYCIEŃCZAJĄCYCH TRENINGACH NA WODACH ZATOKI PALMY

Schemat dnia przez bite trzy tygodnie był do znudzenia identyczny. 6:50 Pobudka, toaleta, zapisanie porannego tętna i masy ciała. Trening rowerowy, średnio po 33 km, śniadanie i wyjazd do portu. Kilka godzin na wodzie, w zależności od warunków. Trochę pracy przy sprzęcie, kolacja, pranie pianek i do spania. Raz na kilka dni uzupełnialiśmy trening siłownią. Po pewnym czasie taka powtarzalność jest po prostu przytłaczająca.

Monotonia została złamana dopiero w ostatnich trzech dniach regatami Training Camps Trophy. W naszej klasie odbyło się pięć wyścigów. Wygrał Pieter Jan Postma z Holandii, drugi był brązowy medalista Igrzysk w Londynie, Francuz Jonathan Lobert. Ja zająłem trzecie miejsce. Miłosz Wojewski uplasował się na szóstym miejscu, Kuba Marciniak na ósmym a Michał Jodłowski ukończył z dziewiątą lokatą.

Mimo, iż nie było zbyt wielu wyścigów, suma zmęczenia z całego zgrupowania i trudne warunki w regatach dały się we znaki. Pierwszego dnia wiał nierówny i trudny do przewidzenia, kręcący się wiatr. Wciąż trzeba było kombinować co może się z nim wydarzyć. Drugiego dnia wiało już mocniej i nieco stabilniej. Trzy wyścigi z free pumpingiem były wycieńczające. Nikt nie miał najmniejszego zamiaru jechać na pół gwizdka? niby to nie Puchar Świata, a tętno takie samo! Kolano znów dostało wycisk, za który odwdzięcza się tak, jak umie najlepiej, czyli bólem z którym ciężko spać. W tej kwestii zatem wszystko jest po staremu. Stąd też brak wiatru i wyścigów ostatniego dnia regat i zarazem zgrupowania przyjąłem bez żalu.

Niestety nie wszystkie wydarzenia tego zgrupowania były szczęśliwe. Tomek Kośmicki doznał kontuzji nogi tuż nad kostką i musiał polecieć do Polski, gdzie jutro będzie operowany. Bez Tomka zrobiło się tu pusto. Trzymamy kciuki za powodzenie zabiegu i liczymy że jak najszybciej wróci na łódkę.

Pozdrawiam Serdecznie
Piotr Kula POL 17

www.piotr-kula.pl
Brügmann / PHILIPS / TvCity.pl / Miasto Biskupiec

 

Źródłowww.sport.pya.org.pl 

Komentarze