Pierwszy Dzień Mistrzostw Polski Skiff’ów

0
695

W GDYNI ROZPOCZĘŁY SIĘ MISTRZOSTWA POLSKI W KLASACH 49ER, 49ERFX I 29ER. PIERWSZEGO DNIA ODBYŁY SIĘ CZTERY WYŚCIGI W BARDZO TRUDNYCH, ZMIENNYCH WARUNKACH.

W dwóch pierwszych wyścigach wiał bardzo zmienny wiatr od brzegu, w sile nie przekraczający 10 węzłów. W tych warunkach najlepiej radzili sobie Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team), którzy pierwszy bieg prowadzili od startu do mety, natomiast w drugim cierpliwie wyczekali na błąd prowadzącej przez pierwszą część załogi Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn). Załoga z Mazur popełniła taktyczny błąd wybierając niekorzystnie ustawiony znak na dolnej bramce co momentalnie wykorzystali Łukasz z Pawłem. Ostatni bok zamiast na spinakerach załogi kończyły halsując się, gdyż wiatr obrócił się o 180 stopni.

Po zmianie konfiguracji trasy komisja sędziowska puściła jeszcze dwa biegi, w których zwyciężały ponownie dwie najlepsze polskie załogi.

Po 4 wyścigach na prowadzeniu z miejscami 1,1,3,1 załoga Przybytek / Kołodziński

„Dzisiejsze wyścigi były dosyć trudne, gdyż trzeba było być bardzo zdyscyplinowanym taktycznie. Każdy odjazd od grupy kończył się stratą, dlatego też trzeba było być bardzo czujnym. Jesteśmy zadowoleni z naszej dzisiejszej żeglugi” – podsumował po wyścigach Paweł Kołodziński.

W regatach bierze udział osiem 49er’ów, dwa 49erFX i trzy 29er’y

Źródło: http://sport.pya.org.pl

Komentarze